Wrocław

Brzezia Łąka: powstanie Park im. Kuby Witkowskiego

Historią tego chłopca żyła cała Polska. W wieku 16 lat dowiedział się, że jego organizm zaatakował złośliwy nowotwór pnia mózgu. Mimo heroicznej walki wielu ludzi, niezwykle zdeterminowanych rodziców (Agnieszki i Mirosława) i wszystkich przyjaciół… Kuba zmarł 13 stycznia minionego roku.

Walczył z chorobą do samego końca, bo wierzył, że zrealizuje swoje młodzieńcze marzenia o szkole wojskowej. W swojej batalii nigdy nie był sam, otoczony zatroskaną rodziną, przyjaciółmi, rzeszą sympatyków, którzy życzyli mu szybkiego powrotu do zdrowia, przegrał jednak nierówną walkę o życie ze złośliwym nowotworem. Kuba Witkowski przed śmiercią napisał: – “Zdjąłem zbroję i założyłem skrzydła” – żegnając się ze wszystkimi w tak wzruszający sposób. Był wyjątkowym chłopcem pod każdym względem, co podkreślali bez wyjątku wszyscy mieszkańcy Brzeziej Łąki, jak również ludzie, którzy spotkali go na swojej drodze.

Pamięć o Kubie będzie jednak trwała nie tylko ze względu na miejsce tego wyjątkowego młodzieńca w sercu najbliższych, ale również ze względu na wydarzenia, które niebawem będą miały miejsce w jego rodzinnej miejscowości. Rada Sołecka, wraz z mieszkańcami, ale również za zgodą rodziców postanowiła, że miejscowy park nosił będzie jego imię. Już niebawem zatem powstanie w Brzeziej Łące “Park. im. Kubu Witkowskiego” – wyjątkowe miejsce spotkań wszystkich ludzi walczących o marzenia!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close