Rozmaitości

Wrocław będzie grał dwa dni!

Ponad 800 wolontariuszy, 8 sztabów, 2 dni, wielu gości i przyjaciół. Muzycy, producenci, harcerze, duzi, mali.  Koncerty i licytacje on-line… Tak zapowiada się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu! To będzie piękny weekend. 

Niezwykłe okoliczności, niezwykły termin, niezwykły upór organizatorów, niezwykłe koncerty i rozmowy. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu będzie wydarzeniem pod każdym względem historycznym. Podczas koncertów, które tradycyjnie odbywają się w Starym Klasztorze, zabraknie tym razem publiczności, ale możemy być pewni, że na ulicach nie zabraknie uzbrojonych w maseczki i czerwone serduszka tysięcy wolontariuszy.

To będzie „Finał z głową”. Nie tylko dlatego, że dzięki zbiórce zakupiony zostanie sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Nietypowa formuła Finału ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo podczas szalejącej pandemii. Orkiestra zagra tym razem wyjątkowo zdalnie, a pieniądze będzie można wpłacać zarówno na ulicy, jak i w domu, dzięki eSkarbonce – wirtualnej puszce wolontariusza.

Zdalnie czy nie, bez różnicy – Wrocław nie odpuści i jak zawsze zagra najgłośniej. Recepta jest prosta – jeden szczytny cel, wszystkie gatunki muzyczne i wszystkie pokolenia. Na scenie pojawią się m. in. zespół Raz Dwa Trzy, giganci polskiego rocka z Budki Suflera w towarzystwie pierwszego wokalisty zespołu Felicjana Andrzejczaka, stołeczny skład Vavamuffin, który odmienił polską scenę reggae, popowy innowator Baranovski, bezczelni metalowcy z Nocnego Kochanka, folkowa supergrupa Dagadana i – co jest największą niespodzianką – Majka Jeżowska!

Sercem wrocławskiego Finału będzie studio w Starym Klasztorze. Oprócz transmisji z koncertów możemy spodziewać się mnóstwa spotkań i rozmów ze związanych z Wrocławiem gośćmi, od lat wspierającymi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przez dwa dni będziemy również łączyć się z lokalnymi sztabami WOŚP i na bieżąco śledzić, co u nich się dzieje. Dodatkowo doświadczymy muzycznych pocztówek i archiwalnych materiałów z Pol’and’rock Festival, wzruszających dokumentów z poprzednich zbiórek i mnóstwo edukacyjnych wskazówek na temat ratowania zdrowia i życia. Ani sekundy nudy.

Równie niezwykłe będzie tym razem Światełko do Nieba. Symbol Finału przez lata ewoluował a Wrocław był jednym z pierwszych miast, które zamiast postawić na feerię przerażających zwierzęta fajerwerków wymyślał na bieżąco formułę tego symbolicznego momentu na nowo. To będzie wielka niespodzianka z mocnym i ciepłym przekazem, zarówno dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie Finału, jak i dla mieszkańców całej Polski.

Przekaz Jurka Owsiaka jest prosty – gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej.

PROGRAM KONCERTÓW – Studio telewizyjne w Sali Gotyckiej

30.01.2021 Sobota

14:30 – DAWID PORTA & JAFIA

15:45 – PRZYBYŁ

17:10 – WROCLOVE GUITAR TOP & GOŚCIE

18:50 – RAZ DWA TRZY

20:40 – VAVAMUFFIN

31.01.2021 Niedziela

14:00 – DAGADANA

15:50 – MAJKA JEŻOWSKA

17:20 – BARANOVSKI

18:50 – BUDKA SUFLERA & FELICJAN ANDRZEJCZAK

20:30 – NOCNY KOCHANEK

30.01.2021

10:10 – PANEL MIEJSKI z udziałem: Dyrektor Wydziału Zdrowia I Spraw Społecznych Joanna Nyczak o szczepieniach z naciskiem na szczepienia COVID, Beata Zwolińska – Hołod – o wrocławskich krasnalach i jak powstają, o krasnalu Jurka Owsiaka, Radek Michalski szef Biura Promocji Miasta.

10:50 – 29 LAT WROCŁAWSKIEGO FINAŁ WOŚP z udziałem m.in., Eweliny Pawlus oraz Konrada Imieli.

11:50 – PANEL – KULTUROWY WROCŁAW z udziałem Ziad Abouh Saled o swoich projektach, Louis Mendy o zacieśnianiu więzów polsko – senegalskich, Tatiana Iwanov o sytuacji na Białorusi, Luiggi Leoni – Włoski Muzyk.

12:50 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

+ Połączenie online z OLGĄ TOKARCZUK – rozmowa o WOŚP.

13:50 – Spotkanie z zawodnikami PANTHERS WROCŁAW.

15:00 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

+ Spotkanie z zespołem DAGADANA,

oraz Prezesem MPK Wrocław – Krzysztofem Balawejderem.

16: 50 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

+ Spotkanie z MAJKĄ JEŻOWSKĄ.

18:20 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

+ Spotkanie z BARANOVSKI.

19:50 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.

20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA.

20:06 – ORKIESTROWE STUDIO WRO.

+ Spotkanie z muzykami BUDKI SUFLERA.

21:40 – ORKIESTROWE STUDIO WRO

+ Spotkanie z zespołem NOCNY KOCHANEK,

Oraz Przedstawiciele sztabów z całego Wrocławia.

Podsumowanie wrocławskiego Finału WOŚP.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close