Sport

Szczęśliwa trzynastka „Wilków”

Siatkarze WKS Innex Altinn Wilczyce mistrzami DOLNOŚLĄSKIEJ III LIGI MĘŻCZYZN PIKOSPORT w sezonie 2020/21! Choć od dłuższego czasu ekipa z Wilczyc była  liderem tabeli, wygrywając konsekwentnie wszystkie spotkania, to zwycięstwo w lidze zapewniła sobie w minioną sobotę, dotkliwie kąsając 3:0 Strzelińskie Tygrysy. Było to 13 z rzędu zwycięstwo WKS. Czy była to formalność? 

– Łatwo nie było, jednak to jest sport i nigdy nie można być niczego pewnym – mówi Tomasz Wołyniec, menedżer klubu z Wilczyc. 

Zwieńczeniem sezonu i przysłowiową wisienką na torcie ma być 14-sta wygrana (tym razem na wyjezdzie w Środzie Śląskiej) i komplet zwycięstw w tym sezonie. Szczególnie, ze po zakończeniu zawodów zaplanowana jest ceremonia wręczenia medali nowym mistrzom III ligi. WKS za pośrednictwem swojego fanpagea na facebooku apeluje o ściskanie kciuków za swoich siatkarzy.

Transmisja online na naszym Fanpage’u o godz. 17. Nie możecie tego przegapić

Bądźcie z Nami już w najbliższą sobotę ostatni mecz sezonu z chłopakami ze Środy Śląskiej!

Cały czas nie wiadomo, czy mistrzostwo III ligi da WKS bezpośredni awans do II ligi. Być może w kwietniu odbędą się baraże, chociaż ze względu na epidemie covid wielce prawdopodobne jest, ze mistrzowie uzyskają awans bezpośrednio. Po barażach czy bez nich w Wilczycach nie wyobrażają sobie innego scenariusza jak gra w II lidze w przyszłym sezonie. W związku z tym działacze WKS juz dziś snuja plany gry w nowoczesnej hali w Kiełczowie. Dotychczas mecze w roli gospodarza rozgrywali w bardzo gościnnej, ale zdecydowanie za ciasnej jak na II ligę hali w SP w Borowej. 

Od nowego sezonu mamy nadzieje grac w nowoczesnej hali w Kiełczowie. Niektórzy z nas mają do tego obiektu kilkaset metrów w linii prostej. To dla nas naturalne miejsce do rozgrywania meczów. Liczymy na wsparcie władz gminy, chcemy rozmawiać o zasadach dostępu do tego obiektu z Panem wójtem, zrobiliśmy historyczny wynik i będziemy reprezentować gminę na szczeblu makroregionu – mówi Wołyniec. 

Rywalizacja w II lidze toczy się w kilku grupach. Najlepsze drużyny z całego Dolnego Śląska graja w jednej grupie z ekipami z woj. lubuskiego. W sezonie 2020/21 w 4. grupie II ligi rywalizowały m.in. : SPS Chrobry Głogów, MKS Ikar Legnica, Chełmiec Wałbrzych, MKST Astra Nowa Sól, Sobieski ARENA Żagań, MUKS Ziemia Milicka czy Bielawianka Bester.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close