SportWrocław

Remis nie wystarczył. Magiera za Lavickę

Dzisiejszy mecz Śląska Wrocław z Wisłą Płock zakończony bezbramkowym remisem był ostatnim dla Vitezslava Lavicki w roli szkoleniowca. W kuluarach mówiło się już przed pierwszym gwizdkiem, że nawet w przypadku zwycięstwa wrocławian głowa Czecha zostanie stracona.

Kto zastąpi go na ławce trenerskiej? Jacek Magiera, tak przynajmniej udało nam się ustalić bezpośrednio po dzisiejszym meczu. To spore zaskoczenie, bo jeszcze w czwartek ogólnopolskie media informowały, że posadę trenera Śląska obejmie Maciej Skorża. Podobno jednak w ostatniej chwili zrezygnował z tej funkcji, dlatego wybór padł właśnie na Magierę, który od samego początku był w orbicie zainteresowań zarządu z ul. Oporowskiej.

Nowy szkoleniowiec Śląska Wrocław ostatnio pracował dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, prowadząc kadry narodowe U-20 i U-19. Znany jest również z pracy w Zagłębiu Sosnowiec oraz Legii Warszawa, z którą rywalizował w rozgrywkach Champions League oraz Ligi Europy. (odpadł z Ajaxem Amsterdam po dwumeczu w 1/16).

Fot. pzpn.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close