SportWrocław

Łozina zOrientowana na sukces!

Srebro juniorek młodszych, brąz seniorek, czwarte miejsce juniorek starszych i drugie miejsce młodziczek w Pucharze Polski – to bilans hokeistek Orientu II Łozina z zakończonego niedawno sezonu halowego. – To nasz najbardziej udany sezon w historii – mówi prezes klubu Roman Woźnica.

Halowy sezon w hokeju na trawie za nami. Praktycznie tuż po jego zakończeniu miał rozpocząć się sezon na otwartych boiskach, jednak zatrzymała go trzecia fala coronovirusa i obowiązujący w całym kraju lockdown. – Jeszcze 13 i 14 marca udało się rozegrać mecze ligowe naszym juniorkom, ale seniorki nie zdążyły wybiec na murawę przed zamknięciem obiektów sportowych. Mamy nadzieję, że ograniczenia potrwają tylko dwa tygodnie i będziemy mogli wrócić do gry, bo brakuje już terminów na rozgrywanie meczow. Jeszcze z rundy jesiennej mamy zaległe mecze i w obecnej sytuacji problemy z terminami się nawarstwiają – mówi prezes Orientu II Łozina, Roman Woźnica.

A zawodniczki z Łoziny rwą się do gry, bo mają szanse na kolejne sukcesy. Seniorki są aktualnie na trzecim miejscu w tabeli mistrzostw Polski, a gdyby nie dwa zaległe mecze z jesieni, to być może byłyby już liderkami tabeli. Z kolei juniorki grają o utrzymanie się w wielkiej czwórce, a przed nimi jeszcze minimum osiem spotkań do rozegrania.

Jest więc szansa na kontynuację pasma sukcesów Orientu z zakończonego niedawno sezonu halowego. – W seniorkach była nawet szansa na mistrzostwo Polski, ale trzecie miejsce to i tak dla nas wielki sukces, największy w naszej historii. Juniorki młodsze wywalczyły wicemistrzostwo kraju. Rozczarowały jedynie juniorki starsze, które przed sezonem były naszymi największymi nadziejami medalowymi, a zakończyły rozgrywki na czwartym miejscu. Niemniej, był to nasz najlepszy sezon w historii, bo do wspomnianych osiagniec należy dodac Halowy Puchar Polski Młodziczek w ktorym nasze gwiazdy zajęły drugie miejsce. To pokazuje, ze niezależnie od kategorii wiekowej, jako klub jesteśmy cały czas w krajowej czołówce i szkolenie u nas jest na odpowiednim poziomie – cieszy się prezes Woźnica.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close