SportWrocław

Młody siłacz z Kiełczowa pojedzie na ME!

Uwaga, kolejny talent w gminie Długołęka. Antoni Matloch (17 lat) na rozegranych nie tak dawno mistrzostwach Polski w Armwrestlingu w Gniewie zdobył srebro i brąz. Tym samym wywalczył kwalifikację na mistrzostwa Europy na Ukrainie.

Antoni rywalizował w kategorii do 70 kg. Srebrny medal uzyskał w zawodach siłowania na lewą rękę, a brąz na prawą. Nie tylko przywiózł do rodzinnego Kiełczowa dwa medale, ale również kwalifikacje na ME, które jeszcze w tym roku zostaną rozegrane na Ukrainie (10-14 czerwca Kijów). Młody kiełczowianin już nie może doczekać się turnieju o randze europejskiej, ale zaznacza z uśmiechem na twarzy, że: – po pierwsze czekam na oficjalny komunikat federacji w tej sprawie, bo sytuacja z Covidem jest dynamiczna i rozwojowa i czasem może pokrzyżować plany, a po drugie czekam, aż zaszczepią się moi rodzice, bo od nich tutaj sporo zależy – komentuje Matloch. Wato podkreślić, że w przypadku dobrego występu na mistrzostwach Europy na Ukrainie, Antoni ma szansę na wyjazd na mistrzostwa świata, które we wrześniu rozgrywane będą w Orlando.

Bez wątpienia zatem warto przyglądać się rozwojowi jego talentu i kibicować w drodze na szczyt. Będziemy informować o kolejnych występach młodego siłacza z Kiełczowa.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close