Powiat WrocławskiRozmaitościWrocław

Nowy przystanek autobusowy w Nadolicach Wielkich!

Przy Cmentarzu Komunalnym w Nadolicach Wielkich (ul. Rzeczna) rozpoczęła się budowa placu manewrowego dla przejazdu i postoju autobusów komunikacji gminnej. Działka na której realizowana jest inwestycja obecnie jest terenem nieużytkowanym, nieregularnie porośniętym trawą oraz pojedynczymi drzewami. Ale to się zmieni…

Inaczej mówiąc, na trasie autobusów gminy Czernica przybędzie kolejny przystanek z którego korzystać będą z pewnością nie tylko osoby odwiedzające swoich bliskich w miejscu wiecznego spoczynku ale też mieszkańcy rozbudowywanych cały czas w okolicy osiedli.

Wykonawcą robót jest firma Playland z Brzegu, a wartość inwestycji to niespełna 311 tys. zł.

Pasażerowie z nowego przystanku odjadą najprawdopodobniej w lipcu tego roku. Od tego miesiąca ma bowiem obowiązywać nowa, trzyletnia umowa gminy Czernica z firmą świadczacą usługi transportowe na liniach 845 i 855 (relacji Chrzastawa Wielka – Wrocław/pl. Grunwaldzki, ul. Norwida i z powrotem) komunikacji gminy Czernica. Dotychczasowa trasa obu linii zostanie poszerzona m.in. o wspomniany, nowy przystanek przy ul. Rzecznej w Nadolicach Wielkich. W Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Czernica 2 kwietnia pojawiło się zapytanie ofertowe mające doprowadzić do wyłonienia firmy transportowej, która będzie realizowała połączenia na liniach 845 i 855. Termin składania ofert mija 12 kwietnia o godz. 12.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close