SportWrocław

Zapaśnicy z Psiego Pola proszą o wsparcie!

Klub Sportowy Lotnik Wrocław obchodzi w tym roku 75-lecie swojego istnienia. Jedyna działająca do dziś sekcja tego klubu – zapaśnicza, od 1946 roku funkcjonuje w tym samym obiekcie, w starej hali przy ul. Bierutowskiej na Psim Polu. Obiekt w którym od dziesięcioleci wychowują się kolejne pokolenia sportowców wymaga pilnego remontu. Uruchomiona została zbiórka pieniędzy na ten cel. W ciągu tych kilkudziesięciu lat, budynek uległ wielkiemu zniszczeniu, nie odbywały się w nim żadne większe remonty, co w dzisiejszych czasach istotnie utrudnia przyciąganie do klubu młodzieży. 

Dlatego też, rocznica klubu zmotywowała nas do podjęcia walki o godniejsze warunki treningów – mówi Rafał Daniliszyn, prezes Lotnik.

Mimo przestarzałego i wymagającego modernizacji obiektu sportowcy z Psiego Pola i tak spisują się znakomicie. Zawodnicy Sekcji Zapasów K.S. „LOTNIK” reprezentowali i dalej reprezentują barwy narodowe na arenie światowej i europejskiej, nie licząc krajowych. Tylko w roku 2020 „Lotnicy” zdobyli 7 medali na mistrzostwach Polski, klasyfikując się w rocznej punktacji sekcji zapaśniczej na 12. miejscu (spośród 65 klubów zapaśniczych) w Polsce. Lotnik od lat prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z rodzin pełnych, ale również dysfunkcyjnych.

Uświadamiany rodzicom , że ich dzieci mogą lepiej się wykształcić, zdobyć dobry zawód, będą sprawni fizycznie i psychicznie, oderwą się od nałogów. Zintegrują się z różnymi rówieśnikami z innych szkół i miast, będą mniej agresywni. Od lat celem naszej działalności jest przyciągnięcie i zaktywizowanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, zdrowego trybu życia. Jest to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza w dzisiejszych „pandemicznych” czasach. Naszym ukrytym, ale również ważnym celem, jest przeciwdziałanie uzależnieniom i patologii społecznej, szerzącej się wśród dzieci i młodzieży na terenie Wrocławia i okolic. Jako klub promujemy zdrowy styl życia wśród dzieci, prowadzimy prelekcje dotyczące prawidłowego odżywiania się – przekonuje Daniliszyn.

W hali Lotnika od dziesięcioleci nie przeprowadzano żadnych remontów ponieważ niewielkie wpływy wystarczały jedynie na bieżącą działalność klubu, wyjazdy na zawody, treningi i stroje dla dzieci. Dlatego też, nawarstwiły się różne problemy techniczne w budynku. Solidnych napraw wymagają: szatnie, łazienki i sala treningowa, część dachu, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, pomieszczenie siłowni. Podczas deszczu dach przecieka, na matach tworzą się kałuże, niszcząc tym samym sprzęt. Szatnie wymagają odmalowania, odświeżenia. Wejście do budynku nie zachęca, a wręcz odstrasza.

Dlatego, też jako przedstawiciele jednego z najstarszych klubów sportowych w Polsce zwracamy się do Państwa o pomoc finansową. Pozwólmy naszym dzieciom trenować w lepszych, godniejszych warunkach – apeluje prezes Lotnika. Klub uruchomił akcję zbierania pieniędzy na portalu zrzutka.pl, celem jest zebranie 75 tys. zł.

Link do zrzutki znajduje się TUTAJ

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close