RozmaitościWrocław

W Kamieniu będzie jeszcze piękniej

“Kamień – wieś piękna z natury” – głosi napis na szyldzie przy wjeździe do wioski. To fakt, ale dumni mieszkańcy nie zamierzają spoczywać na laurach i konsekwentnie upiększają swoją małą ojczyznę.

W piątek, mimo nieprzychylnej aury, grupa społeczników rozpoczęła prace na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Nefrytowej. Przy platanie przygotowują teren pod sadzenie kwiatów i krzewów. W niedalekiej przyszłości wyrosną tu irgi, hortensje i kaliny. 

Ponieważ teren był bardzo nierówny musieliśmy go mocno zaorać. To jest cześć “strefy seniora” na którą w tym roku zabezpieczyliśmy większość środków z funduszu sołeckiego – mówi Iwona Olearnik, sołtys Kamienia. Oprócz kwiatów i krzewów w „strefie” staną ławki oraz urządzenia gimnastyczne takie jak stepper, koła tai chi i masażer.

Wspólnie z projektantem chcieliśmy nawiązać do tego co już jest, a z drugiej dać coś interesującego właśnie dla osób w sile wieku. Przed nami jeszcze sporo pracy, a jak już skończymy to chcemy robić strefę dla młodzieży – wyjaśnia sołtys Kamienia.

W sobotę od godz. 9 dalszy etap prac. Jak ustaliliśmy, każda nowa para rąk do pracy będzie bardzo mile widziana. 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close