Wrocław

Biegiem po pomoc dla Antka!

Na terenie Parku Szczodre odbędzie się wspaniała impreza charytatywna “Bieg dla Antka” – rocznego chłopca, który urodził się z bardzo rzadką chorobą genetyczną TAR.

Bieg organizuje już 23 maja (w niedzielę) Stowarzyszenie Kilometry Pomocy. Całość wpłat od uczestników Biegu zostanie przeznaczona na operację odgięcia dłoni w prawidłowym kierunku obu rączek, a następnie stopniowe ich wydłużanie. Operacja zostanie przeprowadzona w naszym kraju przez wybitnego amerykańskiego ortopede dr Paley’a.
Antoś to roczny chłopiec, który urodził się z poważną chorobą, która sprawia, że jego rączki są mocno zdeformowane! Aby ratować jego sprawność, konieczna jest bardzo droga operacja!

Nasz synek choruje na zespół TAR. To bardzo rzadka choroba krwi i kości, która próbuje mu odebrać szczęśliwe dzieciństwo. U Antosia nie wykształciła się jedna z kości, dodatkowo rączki są mocno wykrzywione. Wiedzieliśmy, że nie możemy się poddać i obiecaliśmy sobie, że zrobimy wszystko, co tylko będziemy mogli, by Antoś był sprawnym i samodzielnym chłopcem – piszą rodzice Antosia.

Zespół TAR występujące mniej niż 1 raz na 100 tys. urodzeń. Chory może mieć mieć także inne wady układu kostno-stawowego prowadzące do upośledzenia ruchowego, dlatego tak ważna jest operacja, leczenie i rehabilitacja. 

Zaczęliśmy szukać pomocy i tak trafiliśmy do doktora Paley’a – najlepszego specjalisty w dziedzinie ortopedii dziecięcej, który daje nam nadzieję, że nasz synek będzie miał zdrowe rączki! Tej szansy nie możemy przegapić, nigdy nie wybaczylibyśmy sobie, że z powodu pieniędzy Antoś nie będzie mógł się rozwijać tak, jak inne dzieci! Prosimy o pomoc, o ratunek dla naszego Antosia! – apelują rodzice maluszka.

Pomoc w zbieraniu środków na leczenie chłopca zaoferowało m.in. Stowarzyszenie Kilometry Pomocy, które postanowiło zorganizować bieg charytatywny. Wszystkie zebrane w trakcie imprezy pieniądze zostaną przekazane do Fundacji pod opieką, której znajduje się Antoś.

ZAPISY na Bieg Główny (dystans: ok. 5km- jedna pętla z pomiarem czasu) oraz Bieg Towarzyszący (dystans 1,4 km- jedna pętla, bez pomiaru czasu) Otwarta formuła biegu towarzyszącego- start między 10.30 a 13, dobrowolna opłata przez formularz lub do puszki w centrum biegu.
REGULAMIN BIEGU

➞ Link do zbiórki TUTAJ

➞ Historię Antosia możesz śledzić na bieżąco na Facebooku – Antoś Mały Wielki Człowiek kontra TAR

➞ Możesz również pomóc, biorąc udział w licytacjach na FB – Licytacje dla Antosia Kubicz

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close