Wrocław

Burza powróci do okręgówki? PZPN uchylił karę DZPN!

Piłkarze Burzy Godzieszowa zostali wykluczeni w maju przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej z wrocławskiej klasy okręgowej i zdegradowani do B klasy. Wszystko to z powodu kilkukrotnej nieobecności drużyn orlików/żaków Burzy w turniejach młodzieżowych. Kluby rywalizujące w okręgówce seniorów są zobligowane do prowadzenia zespołów dziecięcych lub młodzieżowych i występów na turniejach DZPN.

Komisji Dyscyplinarna DZPN, a następnie również Komisja Odwoławcza związku wojewódzkiego, nie miały dla beniaminka taryfy ulgowej, chociaż ten przedstawiał całkiem rozsądne “alibi”.

Po prostu ze względu na zbyt małą liczbę dzieci nie wzięliśmy udziału w kilku turniejach. I nie jest to zła wola klubu, tylko podczas pandemii oraz w okresie dużej liczy zachorowań, Rodzice w obawie o zdrowie dzieci jak i swoje po prostu nie stawiali się na turniejach – czytamy w oświadczeniu Burzy. Ponadto klub zarzucił DZPN, że decyzję w pierwszej instancji podjęła nie ta komisja, która powinna. W konsekwencji klub z Godzieszowej postanowił szukać sprawiedliwości w Polskim Związku Piłki Nożnej.

I doczekał się jej!

24 czerwca Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyliła orzeczenie… Komisji Odwoławczej DZPN i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia. W tej sytuacji realny jest scenariusz, że w nowym sezonie Burza Godzieszowa znów zagra w klasie okręgowej. Sezon 2020/2021 we wrocławskiej okręgówce zakończył się w miniony weekend.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close