RozmaitościWrocław

Grecko-hiszpańskie wakacje w Piecowicach

Wolontariuszki z Grecji i Hiszpanii uczestniczą w półkolonii dla dzieci w świetlicy wiejskiej w Piecowicach. Irena i Victoria przyjechały do Polski w ramach współpracy z wrocławskim Stowarzyszeniem Semper Avanti. W Piecowicach uczą najmłodszych podstaw swoich ojczystych języków, kultur, kuchni czy tańców. 15-osobowa grupa dziewczynek i chłopców – mieszkańców Piecowic i okolic – spędza kolejny tydzień wakacji łącząc przyjemne z pożytecznym. Np. we wtorek dzieci przyswajały sobie podstawy tradycyjnego greckiego tańca – Sirtaki.

Motywem przewodnim kilkudniowych zajęć jest poznawanie nowych kultur i języków. Poza tym dzieci uczą się otwartości i tolerancji, bo dla niektórych z nich jest to często pierwsza okazja do spotkania z kimś z innego kraju. Poza tym, jak to latem, jest dużo zabawy, zajęć ruchowych i plastycznych. Zależy nam na tym, aby dzieci miło spędziły czas i zintegrowały się – mówi Danuta Dudek z koordynującej całe wydarzenie Fundacji Educational Trip.

Półkolonia w Piecowicach to część większego cyklu organizowanego po raz kolejny na terenie gminy Długołęka. Na całość składają się cztery turnusy zajęć. Pierwsze dwa odbyły się w lipcu w Kamieniu, a ostatni już od poniedziałku startuje w Godzieszowej. Tam spodziewany jest m.in. wolontariusz z Wietnamu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Długołęka.

Ze swojej strony chciałabym podziękować wielu osobom, które bezinteresownie zaangażowały się w nasze przedsięwzięcie, m.in. sołtysom Kamienia, Piecowic i Godzieszowej. Ich pomoc jest dla nas nieoceniona – dodaje Danuta Dudek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close