Gmina MietkówPowiat WrocławskiWrocław

Jeszkowicka solidarność sąsiedzka

Takie inicjatywy budują naszą wiarę w ludzi. Mieszkańcy Jeszkowic w gminie Czernica zjednoczyli siły, by pomóc jednej z rodzin w potrzebie. Kobieta oraz jej dorosły syn, który jest niepełnosprawny, żyli do tej pory w skrajnie złych warunkach. Ich dom wymaga pilnego remontu. Rodzina została objęta opieką GOPS. Ważne i pilne jest stworzenie jej normalnych warunków do życia.

Dla wsparcia potrzebujących już w sobotę w Jeszkowiach zorganizowany zostanie festyn charytatywny. Ale akcja pomocowa trwa już od dłuższego czasu. W lipcu mieszkańcy Jeszkowic zebrali się aby odgruzować i rozpocząć remont domu. W sobotę sąsiedzkiego wsparcia ciąg dalszy…

Remont domu to większy wydatek, dlatego w trakcie festynu zbierane będą pieniądze przede wszystkim na ten cel. Każdy z uczestników zabawy będzie miał okazję dorzucić swoją “złotówkę” kupując ciasto, lody czy los na loterii. O wypieki podczas festynu zadbało wiele fantastycznych gospodyń (i to nie tylko z Jeszkowic!), które w ten sposób postanowiły wesprzeć akcję.

Przygotowywana jest też loteria fantowa w której… każdy los wygrywa. Warto więc pomóc swojemu szczęściu, kupić los i wygrać nagrodę a dzięki temu przyjść z pomocą potrzebującym!

W imieniu organizatorów zapraszamy w sobotę od godz. 16 do Jaszkowic na plac przy miejscowej świetlicy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close