Sport

Dorota Puzio czwarta na świecie!

Ogromny sukces młodziutkiej lekkoatletki z Długołęki – Doroty Puzio. Zawodniczka Gminnego Klubu Sportowego START Długołęka wspólnie z koleżankami (Moniką Romaszko, Martą Zimną oraz Magdaleną Niemczyk) z reprezentacyjnej sztafety 4X100 metrów zajęła czwarte miejsce w finałowym biegu juniorskich mistrzostwa świata w Nairobi. Dodatkowo, czasem 44.31 dziewczęta poprawiły rekord Polski juniorek, który – w tym samym składzie – ustanowiły podczas lipcowych mistrzostw Europy w Tallinnie. Przypomnijmy, ze wąwczas zdobyły brązowe medale.

Zwyciężyły sprinterki z Jamajki, które czasem 42.94 ustanowiły rekord świata juniorek. Na podium zameldowały się też Namibia i Nigeria. Polki zanotowały więc najlepszy wynik wśród drużyn z Europy. Wielkie brawa!

Kolejna edycja mistrzostw świata U20 odbędzie się w przyszłym roku w Cali (Kolumbia). Natomiast zawody w 2024 lub 2026 roku ma szanse zorganizować Bydgoszcz, która wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki przedłożyła do World Athletics stosowne wstępne dokumenty aplikacyjne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close