Rozmaitości

Oddał “zgubę” właścicielce

To nagranie już jest hitem sieci! Jego autor czekał na zmianę świateł na jednym z rond w Lublinie, kiedy kierowca poprzedzającego go samochodu wyrzucił przez otwartą szybę niedopałek papierosa. Jaka była reakcja autora nagrania?

Wśród kierowców czekających na zmianę świateł był pan Bartłomiej, który zauważył, że ktoś wyrzuca ze swojego samochodu niedopałek papierosa. Pan Bartłomiej zareagował, wysiadł ze swojego auta, podniósł niedopałek i wrzucił do samochodu.

Chciałem być uczynny, więc wysiadłem z samochodu, podniosłem zgubę i wrzuciłem ją z powrotem przez okno, mówiąc: zdaje się, że coś pani wypadło – relacjonuje dla TVN24.

Kobieta jadąca toyotą, której zwrócił zgubę, była tak zaskoczona, że nie odezwała się ani słowem. Według relacji kierowcy szybko wyciągnęła wnioski z darmowej lekcji. Miała później zatrzymać się na pobliskim parkingu i wyrzucić peta do kosza na śmieci.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fbartek.gutek%2Fvideos%2F2047581412060655%2F&show_text=true&width=560&t=1

Warto zauważyć, że nasi rodacy wyrzucają na drogę najróżniejsze śmieci ze swoich pojazdów. Grozi za to kara grzywny do 500 złotych albo nagana” – stanowi art. 145 kodeksu wykroczeń. “Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze”.

A Wy bywacie świadkami podobnych sytuacji? Jak reagujecie?

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close