Powiat WrocławskiRozmaitościWrocław

Przejedziecie już ul. Rzeczną i mostkiem w Kiełczówku

Dobra informacja dla kierowców – od soboty można już poruszać się mostkiem w Kiełczówku oraz ul. Rzeczną prowadzącą bezpośrednio w stronę Kiełczowa. To w dużym stopniu usprawni ruch nie tylko w tym miejscu.

Skanska poszerzyła jezdnię oraz cały pas drogi przy zbiegu ulic Topolowej, Wilczyckiej i wspomnianej wcześniej Rzecznej – tzw. mostek, którym codziennie podróżują tysiące kierowców. W szczególności w godzinach porannych i popołudniowych. To duża ulga dla mieszkańców południowej części gminy Długołęka, ale też dla wielu podróżujących z Czernicy. – Przez okres modernizacji, żeby dojechać do pracy musiałem wybierać alternatywną trasę przez Chrząstawę Wielką na Brzezią Łąkę, pokonując kilkukilometrowy odcinek lasem. Dzisiaj wybrałem tradycyjną drogę przez Kiełczówek i muszę przyznać, że jechało się dość szybko i w miarę komfortowo – przyznaje w rozmowie z nami Piotr, który na co dzień pracuje w jednej z firm produkcyjnych w Mirkowie.

Warto przypomnieć, że cały czas – nie tylko w Kiełczówku – trwają prace nad budową Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Ta może być przełomowa dla ruchu północno-wschodniej części stolicy Dolnego Śląska. Jak pokazuje dzisiejszy dzień, nawet tak niewielka inwestycja jak ta z Kiełczówka, może w dużym stopniu zmniejszyć korki w podwrocławskich miejscowościach i usprawnić poruszanie się po drogach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close