RozmaitościWrocław

Głodzik i jego 500 km

Michał Głodzik z Mirkowa, wraz z rodzicami i bratem cierpiącym na ciężką postać mózgowego porażenia, przeszedł 500 km po górach i dołączył do grona zdobywców Głównego Szlaku Beskidzkiego. Należą do niego najbardziej wytrwali miłośnicy trekkingu.

To nie pierwsze osiągnięcie chłopca, obecnie ucznia 7. klasy. Michał jest zdobywcą m.in. Korony Sudetów, Korony Beskidów, Korony Gór Polski, Diademu Polskich Gór,
a wraz z rodziną został wyróżniony przez ministerstwo Honorową Odznaką Za Zasługi dla Turystyki. Michał jest osobą z niepełnosprawnością. Ma dużą wadę wzroku i słuchu oraz autyzm, jednak swoją postawą wielokrotnie udowadniał, że większość ograniczeń można pokonać, gdy bardzo się tego pragnie.

Młodszy syn państwa Młynarczyków z kolei, jest dzieckiem niechodzącym, a rodzice całą trasę przenieśli 9-letniego Szymona w specjalnym nosidle, co było dużym wyzwaniem kondycyjnym i logistycznym.

Rodzina ma zamiar wrócić na górski szlak na rowerach. W celu skompletowania specjalistycznego sprzętu, uruchomiona została zrzutka: https://zrzutka.pl/df6nsh. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę, by ten cel się urzeczywistnił.

AB

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close