EdukacjaWrocław

Let’s make the first step!

W ubiegłym tygodniu mieliście okazję poznać Giadę w Włoch, która jako pierwsza przyjechała do Gminy Długołęka dzięki fundacji Educational Trip i bierze udział w projekcie ,,Let’s make the first step”.

Dziś przedstawiamy Wam kolejną uczestniczkę Dilarę. Dilara pochodzi z Turcji i opowiedziała nam na kilka pytań.

– Cześć Dilara. Dziękuję, że znalazłaś dla Nas czas. Proszę opowiedz nam coś o sobie.

-Cześć. Nazywam się Dilara, pochodzę z Turcji i mam 23 lata.

– Jak Twoje pierwsze wrażenia z Polski?

– To mój drugi raz, kiedy jestem w Polsce. Rok temu przez szczęść miesięcy mieszkałam w Rzeszowie w związku z programem Erasmus. Teraz jestem tutaj, blisko Wrocławia. Co mogę powiedzieć? Ludzie, których poznałam są wspaniali! Bardzo serdeczni i pomocni. Nie mogę jak na razie nic złego powiedzieć. Choć nie jestem tutaj długo udało mi się zwiedzić wrocławski rynek i Ostrów Tumski. To naprawdę niezwykłe miejsca.

– A jak nasza kuchnia? Udało się spróbować czegoś z naszej tradycyjnej kuchni?

– Pierogi! Są naprawdę przepyszne. Smakują podobnie do Tureckich Mantı.

– Dlaczego zdecydowałaś się na roczny wolontariat w Polsce? I na pracę z dziećmi?

-Wolontariat daje mi możliwość nauki nowych języków, a tym się właśnie interesuje. Chciałam też zaprezentować moją kulturę ale też poznać i waszą. Projekt, w którym właśnie biorę udział daje mi możliwość zrealizować wszystkie założenia. Jeśli zapytasz mnie dlaczego wybrałam właśnie Polskę to odpowiedź jest prosta: lubię waszą kulturę. Doświadczenia z Erasmusa spowodowały, że postanowiłam tutaj wrócić. A praca z dziećmi to jest to co kocham. Zabawa z nimi pozwala czuć mi się dalej dzieckiem.

– A jak nasz język? Podobno to jeden z trudniejszych języków na świecie…. Jak Ci idzie?

– Oj to prawda. Polski jest bardzo trudny. Jednak jestem zdeterminowana i mocno wierzę, że uda mi się go przyswoić.  W miejscu, w którym pracuje rozmawia się tylko po polsku co jest kolejną motywacją do szybkiej nauki 😊.

– Czym zajmujesz się w GOKu?

– W GOKu jestem wolontariuszką od poniedziałku do piątku. Do tej pory uczestniczyłam w zajęciach, które już są już prowadzone. Byłam na Zumbie, jodze czy zajęciach gitarowych.

– Czego oczekujesz od tego projektu?

– Nie zatrzymywać się w nauce i pogłębiać własne umiejętności!

– Życzymy Ci aby czas spędzony w Polsce był niezapomnianym i pięknym doświadczeniem, które długie lata będziesz wspominać. Dziękujemy za poświęcony nam czas.

-Dziękuję.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close