Wrocław

Biegniemy po oddech dla Patrycji. Tu już w sobotę!

23 października w parku w Szczodrem odbędzie się wyjątkowy bieg – po zdrowie. Stowarzyszenie Kilometry Pomocy, pod patronatem gminy Długołęka, będzie zbierać pieniądze na leczenie Patrycji Kaniewskiej, które nie jest refundowane i w tym tkwi problem.

Kiełczowianka cierpi na mukowiscydozę. Ta genetyczna choroba to największy wróg, któremu nastolatka dzielnie stawia czoła od urodzenia. Do niedawna walczyła z nim razem ze swoją starszą siostrą, również chorującą na mukowiscydozę, ale niestety w sierpniu Natalia tę walkę przegrała.

Przy aktualnym stanie medycyny można zdecydowanie ograniczyć postęp choroby, jednak jest to bardzo trudne, ponieważ leki ratujące życie są horrendalnie drogie – koszt miesięcznego leczenia wynosi aż 80 tysięcy złotych. Dlatego chcemy pomóc Patrycji zawalczyć o spokojny oddech. Całość wpłat od uczestników biegu zostanie przeznaczona na nierefundowane leczenie 17-latki, dlatego im będzie nas więcej, tym cudowniej. Zapisy trwają na: https://www.zmierzymyczas.pl/1290/

red

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close