Wrocław

Kradną stalowe pokrywy, zabiorą nawet… Stara.

Czy sezon kradzieży jesiennych możemy ogłosić za otwarty? Chyba tak. Dziś nad ranem skradziono samochód marki Star, a w ostatnich dniach w Kiełczowie ktoś regularnie kradnie stalowe pokrywy odwodnienia liniowego.

Dziś nad ranem o 4.30 z miejscowości Krzeczyn skradziono samochód ciężarowy marki Star o numerach rejestracyjny DOL 89247
Własność firmy Domin Al kamienie ogrodowe
informuje Klaudia Posłuszny ze wspomnianej firmy. Odnalezienie sprawcy wydaje się kwestią czasu, gdyż cały proces kradzieży nagrały kamery przemysłowe, ale być może ktoś z naszych czytelników rozpozna pojazd prezentowany na zdjęciu. Co innego w Kiełczowie. Przy ul. Ładnej regularnie giną materiały budowlane firmy Wodromel w tym stalowe pokrywy odwodnienia liniowego, które są łakomym kąskiem dla złomiarzy. – Już nie wiem, jak zabezpieczać materiały i co robić, żeby nie dochodziło do grabieży. Tracimy sporo pieniędzy, ale również czasu, bo potem takie elementy trzeba wykonywać na specjalne zamówienie – bezradnie rozkładają ręce pracownicy firmy.

Od kilku lat w podwrocławskich gminach w okolicach późnej jesieni rozpoczyna się seria grabieży. Łupem złodziei najczęściej padają przydomowe sprzęty, ale również te znajdujące się wewnątrz posesji. Mówi się o zorganizowanej grupie przestępczej ze wschodu – być może Ukrainy, gdyż sprawcy często używają obcego akcentu (właśnie wschodniego, choć rzecz jasna mogą to robić dla niepoznaki). Nie zakładamy, że za przedstawionymi powyżej kradzieżami stoi ta właśnie grupa, ale jesienny sezon na grabieże uznajemy za otwarty!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close