KulturaWrocław

Kulturalne długie wieczory w podwroclawskie.pl

Dożynki, festyny i pikniki stały się miłym wspomnieniem minionego lata. Czekamy już na kolejne ciepłe długie dni, kiedy razem będziemy mogli cieszyć się z wami zabawą do białego rana na imprach pod chmurką. Żeby umilić sobie czas oczekiwania na lato co tydzień odwiedzimy dla Was miejsce warte zobaczenia w okolicy. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych propozycji i wspólnie dotrwamy do powrotu wakacyjnych wydarzeń. Jako pierwsze miejsce przedstawiamy wam Park Iluminacji przy Zamku Topacz w Ślęzie (gmina Kobierzyce).

Na miejsce dotarliśmy tuż po zachodzie słońca. Co nas bardzo zaskoczyło to kolejka do kas. Bilet można kupić przez internet. Oszczędzicie dobre pół godziny. Obok kas można zaopatrzyć się w ciepłą herbatę czy kawę (dla dorosłych jest grzane wino ).

Cena biletu dla dorosłej osoby od poniedziałku do czwartku to 26zł w weekend trzeba zapłacić 29 zł, bilet ulgowy kosztuje 23zł w tygodniu, w weekend 26zł. Dla rodzin przygotowano promocję – bilet rodzinny. Koszt wjazdu dla całej rodziny w tygodniu to 89zł a weekend 99zł. Parking jest darmowy. Co nas czeka już w parku?

Na wstępie otrzymaliśmy mapkę całego parku. Park również jest dobrze oznakowany. Składa się z kilku tematycznych stref. Pierwsza bez wątpienia kojarzy się z epicką książką o Harrym Potterze. Może nie ma peronu 9 i 3/4 jednak ten nam wystarczył. I to z niego ruszyliśmy w trwającą 90minut podróż po parku iluminacji. Prócz magi świateł towarzyszyła nam muzyka dopasowana do tematu każdej wystawy. Wszystko razem pięknie się komponowało. Czego brakowało żeby poczuć się jak w bajce? Śniegu!

Czy warto ? Jasne! Przecież w innym wypadku nie pisalibyśmy o tym miejscu ;). Zwłaszcza w okresie pandemii polecamy to miejsce. Dla kogo? Nie będziemy was oszukiwać o godzinie 17:00 czyli tuż po zachodzie słońca to miejsce zdominowały dzieci. Kasa biletowa czynna jest do 20:00 (park otwarty jest do 21:00) więc jeśli chcecie zaplanować romantyczną randkę proponujemy wybrać się trochę później. Park czynny będzie do 20.02.2022 więc jest całkiem sporo czasu, żeby go odwiedzić.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close