Sport

Trener Perły Węgrów:- Ten awans się nam należy!

11 zwycięstw w 12 meczach zagwarantowało piłkarzom Perły Węgrów mistrzostwo jesieni w III grupie wrocławskiej B klasy. O minionej rundzie i planach drużyny porozmawialiśmy z jej trenerem – Piotrem Uryczem.

W czym tkwi w tej chwili największa siła Perły?

Piotr URYCZ (trener Perły Węgrów): – Siłą naszego zespołu jest szeroka kadra, dobrze zbilansowany skład oraz atmosfera – która u nas panuje – jest bardzo doba. Jesteśmy liderem ale trzeba pamiętać, że to dopiero połowa drogi. W przedsezonowej rozmowie założyliśmy cel na ten sezon, którym jest awans, oraz chcieliśmy w rundzie jesiennej nie przegrać meczu, co nam się udało.

Piłkarze Perły „udźwigną” rolę faworyta rozgrywek na wiosnę?

– Sami postawiliśmy się w roli faworyta i musimy na wiosnę udowodnić, że ten awans się nam należy.

Jedyną drużyną, która jesienią urwała Wam punkty był aktualny wicelider KS Gręboszyce. I to rzeczywiście jest ten zespół, którego możecie najbardziej obawiać się w perspektywie rundy rewanżowej?

– Nikogo nie można lekceważyć, w każdym meczu trzeba grać na sto procent.

Piotr Urycz – trener Perły Węgrów

Jesteśmy liderem ale trzeba pamiętać, że to dopiero połowa drogi. W przedsezonowej rozmowie założyliśmy cel na ten sezon, którym jest awans, oraz chcieliśmy w rundzie jesiennej nie przegrać meczu, co nam się udało.

Czy w samej kadrze Perły, w porównaniu z poprzednim sezonem, zaszły jakieś zmiany?

– Przed sezonem wzmocniliśmy się Damianem Karczewskim (Polonia Bielany), Adrian Wrona (Pogoń Trębaczów) Arek Suchański (Piast Dobrzeń) i Szymon Maliga (Pogoń Oleśnica). Natomiast w przerwie zimowej chcemy uzupełnić i wzmocnić rywalizację na niektórych pozycjach. Rywalizacja zawsze dobrze wpływa na zawodników, każdy w grach przedsezonowych i treningach będzie mógł pokazać swoją wartość.

Jak będzie wyglądała przerwa zimowa Perły?

– Przerwę zimową mamy zaplanowaną intensywną, już 5 stycznia zaczynamy treningi na hali i orliku. Mamy zaplanowanych osiem sparingów z drużynami Widawa Kiełczów, GKS Kobierzyce, Polonia Miłoszyce, Widawa Bierutów, Borowianka Borowa, KS Łozina, Widawa Grędzina i Sparta Wrocław.

Na koniec pytanie zupełnie z innej beczki… Wiem, że jesteś fanem Manchesteru United. Jak oceniasz aktualną sytuację w tym klubie?

– Sytuacja w United jest ciężka, oczekiwania kibiców przed sezonem były zupełnie inne. Powrót CR7 rozpalił jeszcze bardziej oczekiwania, za co w ostatnim czasie posadą zapłacił Ole Gunar Solskajer. Jest mi przykro, że musiał odejść, bo to legenda klubu i nie jestem fanem szybkiego zwalniania trenerów. Mam nadzieję, że tymczasowy trener Ralf Rangnick poukłada ten zespół na nowo.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close