Gmina DługołękaWrocław

Samorządowcy krytyczni wobec „PŁ”. Sutryk: zapłaci podatnik! Błoński: nie zmienia się zasad gry w trakcie meczu

Coraz częściej z lokalnych samorządów do opinii publicznej dociera krytyczny głos wobec zmian wprowadzanych w polskim prawie ze względu na tzw. „Polski Ład”.

W rozmowie z Piotrem Kraśko w programie „Fakty po Faktach” prezydent Wrocławia Jacek Sutryk powiedział – “Trzy konkretne zmiany, które dotknęły nasz samorząd? We Wrocławiu mamy 100 budynków Towarzystwa Budownictwa Społecznego, aż w 79 z nich są kotły gazowe, za zeszły rok zapłaciliśmy za gaz w tych budynkach 3,5 miliona złotych, teraz estymacja jest na poziomie 11,5 miliona. To oznacza 350 % podwyżki. To w konsekwencji oznacza po prostu wyższe koszty dla mieszkańców. Wrocławscy restauratorzy (…) zamiast rachunków na 3 tysiące złotych dostają na prawie 10 tysięcy złotych, do tego galopująca inflacja na poziomie 10 procent. (…) Jak ja mam dzisiaj namawiać Wrocławian do wymiany starych, pozaklasowych pieców, które nas trują, w sytuacji, gdy należy się spodziewać wyższych opłat za gaz i prąd (…)” – zastanawiał się na wizji włodarz stolicy Dolnego Śląska. Całość obejrzycie poniżej.

Do zmian wynikających z wprowadzenia „Polskiego Ładu” odniósł się również w dzisiejszej rozmowie z Radiem Rodzina wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński. Mówił chociażby o przeniesieniu wielu kosztów na samorządy: – „Poprzednia reforma systemu edukacji wymusiła na nas wydanie kolosalnych pieniędzy na szkoły. Dziś stoimy w obliczu rozbudowy dwóch placówek i postawienia kolejnej – zupełnie nowej. Musimy jednak dokładnie przemyśleć te inwestycje, gdyż w wyniku wzrostu cen już z kilku musieliśmy zrezygnować” – przekonuje Błoński. Całość wypowiedzi wójta możecie posłuchać poniżej.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close