Gmina DługołękaKulturaRozmaitości

Szczodre: powstaje Most Karoli. To pierwszy etap, zobacz co w kolejnych

Park w Szczodrem to centrum spotkań nie tylko mieszkańców gminy Długołęka, ale również wielu turystów z Wrocławia i okolic. Niebawem do użytku oddany zostanie Most Karoli.

I co najważniejsze zostanie on odtworzony zgodnie z układem historycznym na przewężeniu stawu. Na środku mostu zaprojektowano nawiązującą do historycznej zabudowy drewnianą altanę. Konstrukcja mostu wykonana będzie z drewna. Podobnie, jak w pierwotnej wersji, most będzie trójprzęsłowy, wyniesiony ponad powierzchnię lustra wody w sposób umożliwiający swobodne przemieszczanie się kajaków.

Zaprojektowany most będzie miał długość całkowitą ok 43 metrów oraz 4 metrów szerokości.

Umowa podpisana 20 lipca 2021 roku zakładała czas realizacji do 20 stycznia 2020 roku, natomiast w związku z koniecznością wykonania dodatkowych robót, zostanie przesunięta o 3 miesiące.

Co jeszcze w przyszłości powstanie w Parku w Szczodrem?

– budynek wystawienniczy,

– budynek wypożyczalni sprzętu wodnego z zapleczem obsługi parku,

– scena koncertowa z zapleczem sanitarnym i technicznym wraz z niezbędną infrastrukturą,

– pomosty wodne.

“Most Karoli istniał niegdyś nad jednym ze stawów w parku w Szczodrem (foto 👉https://www.facebook.com/…/pcb…/4394833277205414/). Księżniczka szwedzka Karola von Holstein-Gottorp-Vasa, żona króla Saksonii Alberta Wettyna, połowę życia spędziła w tej miejscowości. Całą swoją pasję i miłość księżniczka, a potem już królowa, poświęciła na upiększanie pałacu i parku. Ufundowała nie tylko remont kościoła w pobliskim Domaszczynie, ale przede wszystkim dbała o rozwój infrastruktury parkowej (źródło: facebook.com/Pałac-Sybilli-w-Szczodrem).”

Jak obecnie wygląda inwestycja?

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close