Wrocław

Osiedle gigant na Zakrzowie!

“Gazeta Wrocławska” donosi o przyznaniu pozwolenia na budowę ponad 400 mieszkań na wynajem na nowym osiedlu między ulicami Zatorską i Odolanowską we Wrocławiu, tuż przy wjeździe do stolicy Dolnego Śląska od strony Długołęki.  Docelowo inwestycja obejmie blisko 1300 mieszkań. Zgodnie z założeniami, budowa pierwszych 414 ma ruszyć już jesienią.

W pierwszym etapie realizacyjny powstanie dziewięć niskich, trzykondygnacyjnych budynków z użytkowym poddaszem. W części z nich znajdą się lokale handlowe i usługowe na parterach oraz garaże podziemne. Na osiedlu powstaną mieszkania o bardzo zróżnicowanych metrażach, od około 30 – metrowych kawalerek po niemal 90- metrowe M4.

Sama budowa ma wystartować w trzecim kwartale 2022 roku!

Architektura oraz układ budynków zaproponowanych przez krakowską pracownie BE DDJM jest dostosowany do obowiązującego na tym obszarze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Bryła bloków, dwuspadowe dachy oraz intensywność zabudowy nawiązują do architektury wrocławskiego Sępolna, a więc jednej z ładniejszych i najstarszych części Wrocławia.  

Bardzo ważne dla naszego biura jest atmosfera i przestrzeń publiczna. Chcielibyśmy, żeby nasz projekt łączył w całość te wszystkie aspekty. Naszą ideę zdeterminował park, który oplata i łączy jednostki sąsiedzkie. Chcieliśmy podkreślić indywidualność architektoniczną tak, żeby każdy poczuł się tam jak w domu – podkreśla na łamach “Gazety Wrocławskiej” Mateusz Dudek, wiceprezes zarządu BE DDJM Architekci.

Inwestycja jest realizowana w ramach rządowego, za który odpowiada Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close