Sport

Srebrni lekkoatleci z Długołęki!

Dwa srebrne medale halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce przywieźli z Rzeszowa reprezentanci GKS Start Długołęka. W mistrzostwach dla kategorii wiekowej U18 i U20 udział wzięło ponad 1000 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Niezbyt liczebna, bo zaledwie 4-osobowa ekipa z Długołęki (w ostatniej chwili z wyjazdu na zawody musiało zrezygnować aż sześcioro podopiecznych trenera Henryka Benkowskiego) spisała się fantastycznie.

Niezawodna Dorota Puzio wróciła do domu ze srebrnym medalem i nowym rekordem życiowym na 60m – 7.42s !. Ponadto na dystansie 200m była czwarta. Wicemistrzem Polski na 300m został też Jan Gonkiewicz (czas 34,69s !). Ponadto Konrad Brzeziński zakończył zmagania z trzecią lokatą w finale B i dziewiątą w klasyfikacji HMP. Podobnie Kinga Kalemba w skoku wzwyż.

Wyniki Doroty na 60m i Janka na 300m to wyniki WYBITNE. Kto śledzi lekkoatletykę zna ich wartość – ocenił na klubowym profilu trener Henryk Benkowski.

Start Kingi obarczony był chorobą, brakiem treningów, na obozie i bólem pleców, który po 165cm już utrudniał zejście z zeskoku. Z bólem pleców nie da się rywalizować z czołówka Polski. Dlatego tym większe brawa dla Kingi za walkę nie tylko z rywalkami ale i z bólem. Jako klub potwierdziliśmy, że mamy w naszym gronie zawodników mocnych, z ambicjami, którzy od lat już liczą się w ogólnopolskiej stawce. Nasz sukces w Rzeszowie jest tym bardziej cenny biorąc pod uwagę, że trenujemy wyłącznie na dworze – nie pod dachem co z jednej strony kuje charaktery, z drugiej zaś przyczyniło się do kontuzji eliminującej z HMP. W ciągu ostatnich 3 tygodni jako trener przejechałem zawodnikami 3 tys km po Polsce, a od początku stycznia około 5 tys. km. Przygotowanie ekipy do HMP to spore wyzwanie nie tylko fizyczne ale i psychiczne. Dziękuję zawodnikom za to, że możemy cieszyć z Waszych dokonań, być z nich dumni. Dajecie powód do radości nie tylko nam teamowi trenerów ale i mieszkańcom naszej wiejskiej gminy – dodał szkoleniowiec lekkoatletów z Długołęki.

Fot. Michał Święcicki/Ośrodek Badań Innowacyjnych w Sporcie/GKS Start Długołęka

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close