Wrocław

Przylądek Nadziei również dla ukraińskich dzieci!

Na Ukrainie trwa wojna. Setki tysięcy mieszkańców kraju zaatakowanego przez Rosję, głównie kobiet i dzieci, uciekły do Polski. Do wrocławskiego Przylądka Nadziei trafili najmłodsi chorzy na nowotwory.

Pierwsze ukraińskie dzieci chore na nowotwory oraz ich bliscy bezpiecznie dotarli do Przylądka Nadziei we Wrocławiu. – Są pod troskliwą opieką zespołu lekarzy oraz psychologów. Zapewniliśmy schronienie, opiekę i wsparcie ich rodzinom, przygotowaliśmy pakiety pomocowe z rzeczami pierwszej potrzeby. To wszystko jest możliwe dzięki osobom, dla których ratowanie zdrowia i życia dzieci chorych na raka nie zna granic – czytamy na facebookowym profilu placówki.

Koordynacją i zapewnieniem transportu dzieci chorych na raka z Ukrainy zajmuje się Fundacja Herosi. Przylądek Nadziei włączył się w te działania we współpracy z salonemi samochodowymi: Renault Długołęka – Nawrot, Volkswagen Wrocław z ul. Brucknera oraz przewodnikiem motoryzacyjnym CarAuto.pl, który dostarczył auta na przejazd dzieci od granicy do szpitali we Wrocławiu, Krakowie, Zabrzu i Poznaniu.

34 małych pacjentów we wtorek przekroczyło granicę w Korczowej, a kolejni w środę nad ranem w Dorohusku. Ich sprawny przejazd został zagwarantowany przez mjr Pawła Hołoweńko, Dyrektora Zarządu ds. Cudzoziemców Komendy Głównej Straży Granicznej.

Z sprawnie przeprowadzonej akcji zadbano również o noclegi i wyżywienie dla rodzin małych pacjentów ze wschodu. Swoje drzwi otworzył dla nich Arche Hotel Wrocław Airport, nomen omen z ul. Granicznej we Wrocławiu. Ale to nie koniec! Na dniach do Wrocławia zawitają kolejne konwoje medyczne z chorymi dziećmi.

Bezpieczny przewóz do każdego miejsca w kraju zapewni im firma Sixt. Chcemy, aby dzieci, młodzież chore na nowotwory i ich bliscy znaleźli w Polsce bezpieczną przystań i niezbędne leczenie – czytamy na profilu Przylądka.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close