Gmina CzernicaGmina Długołęka

Rowerem i spacerem po wałach

– 11 kilometrów całkowicie nowych wałów przeciwpowodziowych nad Widawą już wkrótce zabezpieczy przed nadejściem fali wezbraniowej mieszkańców Wrocławia oraz gmin Czernica i Długołęka. W ramach podpisanego przez Wody Polskie kontraktu przebudowany na długości 2 kilometrów zostanie też istniejący wał przeciwpowodziowy – ogłosił 2 czerwca 2020 roku Urząd Gminy w Czernicy za pośrednictwem Facebooka.

Sporo kilometrów wspomnianych wałów już powstało. Nowa trasa szybko stała się ulubionym miejscem miłośników biegania i jazdy na rowerze. Amatorzy aktywnego spędzana czasu na świeżym powietrzu wyjątkowo upodobali sobie okolice przebiegające wzdłuż rzeki Widawy (w szczególności na odcinku Krzyków-Nadolice Wielki), które od lat stanowią siedlisko ptaków i zwierząt będących pod ochroną.

Jak czytamy w komunikacie Wód Polskich. – Realizacja tej inwestycji zabezpieczy przed powodzią miejscowości znajdujące się powyżej miasta Wrocławia i położone wzdłuż rzeki Widawy. Zadanie zlokalizowane jest na terenie trzech gmin województwa dolnośląskiego: Czernica, Długołęka i we Wrocławiu. Realizacja projektu umożliwi stworzenie spójnego systemu ochrony przeciwpowodziowej i zapobiegnie w przyszłości cofaniu się wód Odry do doliny Widawy. Zakończenie prac na obu odcinkach wałów zostało zaplanowane na koniec 2022 roku. Koszt to 92 mln złotych. W ramach tych działań wykonane zostaną również udogodnienia dla mieszkańców. Inwestor wyremontuje i naprawi odcinki nawierzchni ulic Wilczyckiej, Topolowej i Rzecznej w Kiełczówku. Szczegółowe informacje znajdziecie w poniższym linku.

https://wroclaw.wody.gov.pl/aktualnosci/725-wody-polskie-gotowe-rozbudowy-walow-wroclawskiego-wezla-wodnego-na-widawie?fbclid=IwAR2RI2_4qCu3FiNrxi9UDOLR23j2g1On7WY6xb7oVpR3Z8H9ajiI-Xtfvyk

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close