Sport

Mistrzynie z Kamienia!

Młodziutkie piłkarki GKS Kamień wygrały finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w najmłodszej kategorii wiekowej U-8. Do uczestnictwa w zawodach zgłosiło się 5 zespołów: Sp 2 Milicz, APN Talent Trzebnica, 1 KS Ślęza Wrocław, Polonia Świdnica oraz późniejsze triumfatorki z gminy Długołęka. Pierwszy mecz podopieczne trenerki Kamili Niemiec rozegrały z wrocławską Ślęzą. Po bardzo wyrównanej walce skończyło się wynikiem 1:1.

Natomiast drugi mecz z SP 2 Milicz , przyniósł nam ogromną radość ze zwycięstwa 3:1, lecz łatwo nie było. Największe emocje towarzyszyły nam jednak podczas pojedynku z zespołem MKS Polonia Świdnica. Mecz był bardzo zacięty, bramka padała za bramką ale mecz zakończył się wynikiem 5:4 dla nas – relacjonuje trenerka GKS. W ostatnim meczu dziewczynki z Kamienia zmierzyły się z drużyną APN Talent Trzebnica wygrywając aż 6:0!

Złoty medale, pierwsze miejsce w województwie i jedna nagrody indywidualne to wspaniały wynik. Największy sukces w historii niewielkiego klubu z Kamienia.

Wielkie brawa dla dziewczynek i wszystkich, którzy mieli swój udział w tym sukcesie. Dodam, że nasz zespół powstał niespełna rok temu. Wspaniale jest cieszyć się z takich wyników w tak krótkim czasie – kończy opiekunka GKS.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. GKS Kamień

2. MKS Polonia Świdnica

3. 1KS Ślęza Wrocław

4. SP 2 Milicz

5. APN Talent Trzebnica

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close