Sport

#Volley Wrocław bierze wszystko!

W Wilczycach zakończyły się mistrzostwa Dolnego Śląska w siatkówce plażowej juniorek. Imprezę zdominowały zawodniczki #VolleyWrocław, które zajęły całe podium. Pierwsze miejsce zajęły Lena Frybel/Zuzanna Maciejewicz, które sprawiły sporą niespodziankę. Jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizowały w kategorii młodziczek i w mistrzostwach Polski wywalczyły 3. miejsce. W Wilczycach przyszło im rywalizować ze starszymi siatkarkami, ale znów potwierdziły swoją klasę. Duet Frybel/Maciejewicz w finale pokonał parę Julia Pańko/Zuzanna Głowacka. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Woźniak i Klaudii Czerwik, które w bardzo zaciętym meczu o brązowy medal pokonały duet z AZS-AWF Wrocław – Amelię Korab i Natalię Balaszczuk.

Mistrzynie Dolnego Śląska uzyskały bezpośredni awans do turnieju finałowego o mistrzostwo Polski. Natomiast przed ekipami z miejsc 2, 3 i 4 starty w półfinałach MP.

To nie koniec siatkarskich emocji w Wilczycach. Już w najbliższy weekend odbędą się tutaj finały mistrzostw województwa w plażówce kadetek. Zaś w lipcu w tej samej kategorii wiekowej odbędzie się turniej półfinałowy mistrzostw Polski.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z siatkarskiego weekendu w Wilczycach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close