Gmina Długołęka

A gdyby dzięki tobie lekkoatleci kupili busa? To możliwe!

Rocznie przemierzają setki kilometrów w drodze po medale mistrzostw Polski, Europy, a nawet reprezentując nasz kraj na zawodach światowych. Od lat są dumą gminy Długołęka. Lekkoatleci Startu, bo o nich mowa, rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na… busa.

Kto nie zna Doroty Puzio? Dziewczyny, która z każdym rokiem udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. W swoim dorobku ma indywidualne medale lekkoatletycznych zawodów zarówno w hali jak i na powietrzu – i to tych z najcenniejszego kruszcu.

Trener Startu – Henryk Cenkowski – takich nazwisk mógłby zapewne wymienić więcej:  Jan  Gonkiewicz, Hanna Benkowska, Sebastian Wawrzyniak, Bartek Skrzek, Piotr Czerwiński, Krystian Owczarz. Można by wyliczać w nieskończoność. Marzeniem szkoleniowca jest baza spełniająca wszelkie wymogi lekkoatletycznej areny i hala sportowa zapewniająca ciągłość procesu treningowego zimą. Od lat stara się i zabiega o budowę takiego obiektu. Być może uda się to w niedalekiej przyszłości przy wsparciu lokalnych władz na czele z były mistrzem Polski w koszykówce Wojciechem Błońskim.

To jednak melodia przyszłości. Lekkoatleci dziś potrzebują środka lokomocji, którym bez problemów mogliby dojeżdżać na zawody i zgrupowania. W tym celu na jednym z portali uruchomili zbiórkę, która ma pomóc w osiągnięciu celu. Sam Benkowski rzecz jasna szuka wsparcia wśród sponsorów, niejednokrotnie korzystając choćby z dobrodziejstwa Kena Nawrota, który użyczał klubowi swoje pojazdy. Przyszedł jednak moment na własne cztery kółka i konkretne wsparcie w postaci gotówki. Partnerzy biznesowi zapewne pomogą, ale każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę, by duma gminy Długołęka mogła w dobrych warunkach podróżować na zawody i przywozić z nich medale.

Link do zbiórki publikujemy poniżej i tak się zastanawiamy, co by się stało, gdyby każdy mieszkaniec gminy Długołęka wpłacił choćby… 2 złote.

https://zbieram.pl/3gmfx5z?fbclid=IwAR0tqYdxf8kAa8bN8OWUxq3zp8iZI2rrJctcoUnhw-sEwUBUDT1qzwXYapY

PK

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close