Gmina DługołękaSport

Chłopak z Łoziny w Legii Warszawa

Dawid Goliński dołączył do sztabu szkoleniowego klubu ze stolicy Polski. Mieszkaniec Łoziny to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz znany i ceniony trener przygotowania fizycznego. – Zadzwonił do mnie Kosta Runjaić i zaproponował współpracę – mówi nam Goliński.

Z piłką nożną związany jest od zawsze. Kilka lat spędził w Legnicy, gdzie z drużyną Miedzi świętował awans do ekstraklasy. Pracował również w Piaście Żmigród, czy Koronie Kielce. We wszystkich klubach dał się poznać jako pracowity, zaangażowany, ale przede wszystkim merytoryczny szkoleniowiec odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne piłkarzy. Nic więc dziwnego, że przed obecnym sezonem na jego usługi zdecydował się jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, ćwierćfinalista Ligi Mistrzów sezonu 1995/`1996.

Praca dla tak wielkiego klubu to dla mnie niezwykłe wyróżnienie. Na co dzień mieszkam w niewielkiej Łozinie, przez lata grałem nawet w KS-ie i mam ogromny sentyment do mojej miejscowości, tym bardziej cieszę się, że rozpocząłem przygodę z klubem ze stolicy. Radość jest tym większa, że propozycję otrzymałem bezpośrednio z klubu. To wyróżnienie i wielka odpowiedzialność – powiedział naszemu portalowi Goliński.

O przyszłość trenera jesteśmy spokojni, bo to wykwalifikowany specjalista. Wiedzę zdobywał na wrocławskim AWF-ie, gdzie ukończył kierunek wychowania fizycznego ze specjalizacją trenerską piłki nożnej. Obronił także doktorat z zakresu fizjologii wysiłku i teorii treningu. Już niebawem na naszych łamach wywiad z Dawidem.

Zobaczcie, jak na co dzień radzi sobie w pracy z piłkarzami Legii.

Paweł Kościółek

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close