Wrocław

UEFA Region’s Cup: Dolnośląski mistrzem Polski!

Znakomite informacji dotarły do nas dziś z Czerniejewa. Reprezentacja Dolnego Śląska zapewniła sobie tytuł mistrza Polski w rozgrywkach UEFA Region’s Cup rozgrywanych w Wielkopolsce. Jutrzejszy mecz we Wrześni z reprezentacja gospodarzy nie będzie już miał żadnego znaczenia. Medal z najcenniejszego kruszcu padnie łupem podopiecznych Grzgorza Borowego.

Pojechaliśmy z myślą o zdobyciu MP i ten plan zrealizowaliśmy w najkrótszym możliwym terminie, jutrzejszy pojedynek będzie tylko formalnością. Teraz jesteśmy skoncentrowani na rywalizacji w eliminacjach do turnieju finałowego – cieszył się po końcowym gwizdku sobotniej rywalizacji prezes dolnośląskiej centrali piłkarskiej Andrzej Padewski.

To spory sukces naszej kadry, gdyż warto podkreślić, że jest ona aktualnym mistrzem Europy z 2019 roku. Turniej finałowy z 2021 roku nie odbył się ze względu na pandemię. – Zawodnicy kadry DZPN stanęli na wysokości zadania i po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych w kraju. Kibicuję im i obserwuję, jak sobie radzą i mam nadzieję, że po raz trzeci w historii staną na najwyższym podium w Europie, choć do tego jeszcze długa droga – skomentował dzisiejszy sukces Janusz Kudyba, mistrz Starego Kontynentu z 2007 roku.

W eliminacjach do turnieju finałowego UEFA Region’s CUP 2023 mistrz Polski zagra w grupie II, rywalizując z przedstawicielami Łotwy, Słowacji oraz Mołdawii.

Piątek (29 lipca). Stadion Miejski we Wrześni
Wielkopolski ZPN – Łódzki ZPN 3:3 (k. 4:2)
Piątek (29 lipca), Stadion Miejski w Czerniejewie.
Lubelski ZPN – Dolnośląski ZPN 0:2, bramki: Paweł Niemienionek (Karkonosze JG), Kornel Traczyk (Ślęza Wrocław).

Sobota (30 lipca), Stadion Miejski w Czerniejewie.
Dolnośląski ZPN – Łódzki ZPN 3:0, bramki: Sebastian Białasik (Polonia Stal Świdnica), Wojciechowski, Bartosz Karbowiak (Jaworzanka Jawor).
Stadion Miejski we Wrześni
Lubelski ZPN – Wielkopolski ZPN 2:1 (1:1)

Tabela

Dolnośląski ZPN               2             6 pkt     5:0
Lubelski ZPN                    2             3 pkt     2:3
Wielkopolski ZPN            2             1 pkt     4:5
Łódzki ZPN                      2             1 pkt     3:6

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close