Gmina Długołęka

Kolejna akcja oddawania krwi. Tym razem Brzezia Łąka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy urzędzie gminy w Długołęce szykuje kolejną akcję dla krwiodawców. Tym razem organizatorzy zapraszają do Brzeziej Łąki.

Kiedy? 23 stycznia (poniedziałek) w godzinach 9-13. Gdzie? W świetlicy wiejskiej przy wsparciu sołtys Karoliny Orłowskiej, KGW Brzeziołączanki, OSP Brzezia Łąka oraz Radnych Klubu Bliżej Ludzi. W komunikacie na oficjalnym profilu organizatorów czytamy:

” W związku ze znacznym zapotrzebowaniem krwi, PROSIMY O PEŁNĄ MOBILIZACJĘ I WYSOKĄ FREKWENCJĘ! Dla Wszystkich Krwiodawców, oprócz standardowych czekolad i dwóch dni wolnego, organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, o których będziemy informować na bieżąco. Nie prowadzimy zapisów – przyjdź, zaproś znajomych, oddajmy wspólnie krew i podzielmy się życiem” – zachęcają przedstawiciele PCK – podając również nr tel. w kwestiach wcześniejszych zapisów oraz uzyskanie niezbędnych informacji (71 323 02 32).

Warto podkreślić, że Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy UG w Długołęce to projekt z niewielkim stażem, za to ze spektakularnymi sukcesami jak na swój okres działalności. Ojcem chrzestnym całego przedsięwzięcia był Bogdan Sierzchuła prezes Klubu HDK Polskiego Czerwonego Krzyża Whirlpool, który jest również pracownikiem samorządu w Długołęce. Inicjatywę gminną prowadzi jednak od niemal samego początku istnienia klubu Emil Sozański i to dzięki niemu rokrocznie padają kolejne rekordy zbiórki krwi. Swego czasu na naszym portalu publikowaliśmy wywiad z Emilem – polecamy (TUTAJ).

W Polsce przyjmuje się, że 450 ml krwi (tyle maksymalnie jednorazowo można oddać) może uratować nawet 3 osoby, więc radość jest tym większa. Życie pisze nam różne scenariusze, dlatego angażując się w działalność klubu na 100% ufam, że kiedy będzie mi potrzebna krew, to znajdą się ludzie, którzy przyjdą mi z pomocą. Według mnie zło, jak i dobro – z podwójną siłą wraca” – mówił wtedy prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy urzędzie gminy w Długołęce.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close