RozmaitościWrocław

Wrocław przyciąga nową inwestycję i kolejne miejsca pracy

Międzynarodowa instytucja finansowa NatWest Group jeszcze w styczniu uruchomiła nowe biuro we Wrocławiu. To odpowiedź firmy na rosnący potencjał regionu.  Bank zatrudnia osoby do zespołów zajmujących się m.in. analityką danych, IT w finansach czy przeciwdziałaniem praniu pieniędzy. Firma przewiduje, że po otwarciu biura liczba osób zatrudnionych w regionie zwiększy się o kilkukrotnie.

Jeden z największych banków w Wielkiej Brytanii właśnie postanowił otworzyć swoją drugą siedzibę w Polsce, a na to miejsce wybrał stolicę Dolnego Śląska. Jak podaje przedstawiciel firmy, wynika to z faktu, że w NatWest Group Polska stale rośnie liczba rekrutowanych osób z całego kraju, ale w tej lokalizacji upatrują największe szanse. Ten wzrost zapewnia funkcjonujący jeszcze przed pandemią system pracy zdalnej, która ułatwia włączanie do zespołu osób mieszkających poza Warszawą. Otwierając nowe biuro, bank odpowiada na potrzeby pracowników i pracowniczek z południowo-zachodniego regionu Polski. — To konsekwencja tego, że w NatWest pracę zdalną zaczęliśmy stosować już w 2014 roku, natomiast w pandemii stało się to normą. Obecnie około 300 osób w naszym zespole pracuje poza Warszawą, z czego już kilkadziesiąt osób we Wrocławiu. Dostrzegając fakt, że nasz zespół pracuje z całej Polski, zdecydowaliśmy otworzyć biuro w kolejnym mieście i postawiliśmy na Wrocław — tłumaczy Andrzej Pacek, Head of NatWest Group Polska.

NatWest Group to pracodawca, który od lat znajduje się w czołówce firm wyróżnionych nagrodą TOP Employer i aktywnie działa na rzecz wartości proekologicznych i różnorodności. W branży znany jest z tego, że bierze udział w akcjach aktywizujących zawodowo kobiety i promuje wartości różnorodności i inkluzywności. Ponad rok temu poinformował o wdrożeniu programu wsparcia finansowania in vitro, a w tym roku zrównuje pełnopłatny urlop rodzicielski dla obojga rodziców. 

Teraz otwiera nowe biuro w budynku CitySpace Midpoint 71 przy ulicy Powstańców Śląskich 7a we Wrocławiu. Nowa siedziba ma przyciągnąć talenty poprzez pozyskanie tych osób, które pracując w modelu pracy hybrydowej i są gotowe przyjeżdżać do biura dwa razy w miesiącu. — Biuro jest dla nas miejscem spotkań i budowania relacji. Nie wymagamy obecności, natomiast doceniamy możliwości, jakie daje kontakt z drugim człowiekiem. Z doświadczenia wiemy, że rozmowa przy kawie jest tak samo ważna, jak uczestnictwo w warsztacie interaktywnym czy burza mózgów — mówi Andrzej Pacek. 

Wykorzystanie potencjału rynkowego regionu

W stolicy Dolnego Śląska będą pracować osoby specjalizujące się w takich tematach jak kontrola danych finansowych, przeciwdziałanie oszustwom finansowym i praniu pieniędzy, analityka danych, czy technologii. To, co ciekawe to firma skupia się na rozwoju w obszarze analityki danych dla finansów. — Umiejętności techniczne są dla nas niezwykle istotne. Dzięki nim łączymy świat technologii z finansami. Promujemy demokratyzację kompetencji technicznych w biznesie od wielu lat. Oznacza to, że nasze departamenty, które zwykle nie kojarzą się z technologią, wykorzystują ją w codziennej pracy. Dzięki temu nasz zespół to wyspecjalizowani eksperci i ekspertki, którzy posiadają interdyscyplinarne kompetencje — wyjaśnia Andrzej Pacek. Do udziału w rekrutacji zachęca też Piotr Malinowski Head of Finance and Data, działu do którego rekrutowanych będzie najwięcej osób — Dołączając do NatWest możecie mieć realny wpływ na zmiany w całej organizacji.

Wrocław ma potencjał, który NatWest dostrzega. Doświadczeni specjaliści i specjalistki w branżach takich jak finanse, bankowość, IT, analityka danych czy zarządzanie projektami mogą zasilić szeregi firmy.  — Ludzie szukają miejsc pracy, które są dla nich szyte na miarę, a to najczęściej nie oznacza specjalizacji w jednym obszarze. Naszym celem jest otwieranie tego horyzontu, nie tylko, aby efektywnie realizować zadania, ale też w pełni korzystać z unikalnych umiejętności i predyspozycji naszych pracowników i pracowniczek — mówi Andrzej Pacek i dodaje — Oferujemy kandydatom zatrudnienie na identycznych zasadach i z tymi samymi możliwościami rozwoju w całym kraju. Pracując w NatWest we Wrocławiu, de facto jest się częścią międzynarodowego banku, Grupy NatWest.

NatWest Group to jeden z największych banków w Wielkiej Brytanii. W skład grupy wchodzą także takie marki jak Royal Bank of Scotland, Ulster Bank czy Coutts obsługujący miedzy innymi rodzinę królewską. Zespół w Polsce liczy ponad 1700 osób. Wszystkie rekrutacje do firmy otwarte są zarówno w Warszawie jak i we Wrocławiu. Więcej informacji na stronie firmy jobs.natwestgroup.com,  profilu społecznościowym Kariera w NatWest na LinkedIN i serwisach rekrutacyjnych. 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close