Wrocław

Fałszywy hydraulik trafił pod klucz!

Polski hydraulik to symbol pracowitości i fachowości, którym swego czasu chwaliliśmy się nawet we Francji. Niestety, pewien 42-latek postanowił nadszarpnąć ten nieskazitelny wizerunek.  Właśnie wpadł w ręce policjantów z Sobótki po tym jak podając się za hydraulika okradł 21 osób w ich mieszkaniach na terenie powiatów wrocławskiego i średzkiego.  

Podejrzany podając się między innymi za hydraulika, mówił, że chce sprawdzić licznik. Następnie oświadczał, że występujące usterki należy usunąć i on je naprawi, ale potrzebuje pieniędzy na materiały. Osoby pokrzywdzone przekazywały różne kwoty. Ponadto, mężczyzna był na tyle perfidny, że wykorzystując chwilę nieuwagi lokatorów, zabierał ich wartościowe przedmioty (m.in. biżuterię), po czym oddalał się nie realizując żadnych zobowiązań.

Polski hydraulik to symbol pracowitości i fachowości, którym swego czasu chwaliliśmy się nawet we Francji.

Na podstawie drobiazgowej analizy zebranych materiałów i dowodów policjanci z Sobótki udowodnili podejrzanemu, że działając w okresie od grudnia 2022 roku do lutego br. okradł w ten sposób 21 osób na kwotę co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyzna podawał się także za pracownika jednej z dużych firm energetycznych i pod pozorem sprawdzenia liczników energii również wykorzystywał nieuwagę domowników i ich okradał. Mówił także, że jest pracownikiem urzędu miejskiego i wykonuje prace remontowe, ale trzeba dać gotówkę na odpowiednie materiały budowlane.

Fałszywy hydraulik działał m.in. na terenie Sobótki, Smolca, Wrocławia, Kątów Wrocławskich, Środy Śląskiej. Osoby, które mogły być okradzione w ten sposób, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Sobótce tel.: 47 87 163 20.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close