Gmina DługołękaSport

Lena i Iga. Dziewczyny wysokich lotów

Lena Wieczorek i Iga Molendzińska – uczennice Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wilczycach – znakomicie zaprezentowały się na ogólnopolskich zawodach “Turnieju Tańca w Powietrzu Strefy Wysokich Lotów”.

Rywalizacja odbywała się w Lubinie, a dziewczyny zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce. Taniec w powietrzu, tzw. Aerial Silks to innymi słowy również taniec na szarfach. Polega na wykonywaniu akrobacji na zawieszonym w powietrzu materiale. Podczas ćwiczeń oplatamy i wiążemy materiał wokół siebie, co umożliwia zrobienie różnych figur, a na wyższym poziomie zaawansowania także układów i dropów (kontrolowanego spadania).

Reprezentantki gminy Długołęka skradły serca publiczności i jury nie tylko swoimi akrobacjami, ale przede wszystkim nienaganną techniką i wzorowym układem tanecznym, a warto dodać, że obie sportsemenki mają zaledwie po 10 lat.

Turniej tańca odbył się 13 stycznia w Hali Sportowej Politechniki Lubelskiej w Lublinie i trwał trzy dni. Udział w zawodach wzięli sympatycy akrobatyki powietrznej z całej Polski. Ideą imprezy była integracja sympatyków tańca w powietrzu oraz zdrowa-sportowa rywalizacja.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close