RozmaitościSport

Miliony na infrastrukturę na Dolnym Śląsku. Zyskają kluby ekstraklasy i 1 ligi

Dotarliśmy do zestawienia Ministerstwa Sportu i Turystyki, z którego wynika, że niebawem na konta bankowe dolnośląskich klubów przelane zostaną spore kwoty na poprawę i rozbudowę infrastruktury sportowej. Zyska Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica i Chrobry Głogów.

 26 700 442 – dokładnie taka kwota zasili wspomniane zespoły w ramach rządowego wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie poprawy oraz rozbudowy infrastruktury sportowej. Jak nasze drużyny spożytkuję te pieniądze?

Miedź Legnica S.A. za pośrednictwem mediów społecznościowych już ogłosiła modernizację wysłużonego obiektu przy ul. Świerkowej, choć klub po przejęciu większościowych akcji przez Andrzeja Dadełło i tak poczynił spore wydatki związane z boiskami, zakupem trybun oraz poprawą zaplecza sanitarnego w tym miejscu. Teraz ma wzbogacić się o nowe kontenery szatniowe oraz dodatkowe boiska. Z kolei we Wrocławiu Wrocławskie Centrum Sportu rozpocznie pierwszy etap budowy zadaszanego boiska piłkarskiego wraz z zapleczem szatniowym (w ramach rozwoju sportu młodzieżowego). Chrobry Głogów planuje remont boiska nr 3 oraz wybudowanie kolejnego o wymiarach 20×40 metrów z zadaszeniem łukowym oraz podziemną instalacją zasilającą.

Ciekawy projekt szykują w Lubinie.

W grudniu ogłosiliśmy, że serce Zagłębia, jakim jest Stadion Górniczy, wraca do domu. Od tego momentu pracowaliśmy nad wyborem koncepcji dotyczącej zagospodarowania obiektu, by jak najlepiej odpowiadał potrzebom Klubu i naszych drużyn. Ostatecznie po analizach zdecydowaliśmy się na budowę hali wraz z boiskiem spełniającym wymogi II ligi, przeznaczonym przede wszystkim dla naszych rezerw. Zależy nam teraz na wyborze sprawdzonego wykonawcy projektu budowlanego, z odpowiednim doświadczeniem w realizacji tego typu inwestycji. Jednocześnie pracujemy nad różnymi źródłami finansowania. Jestem przekonany, że Stadion Górniczy odzyska swój blask i będzie służył Zagłębiu przez wiele lat. Chcemy, żeby drugi zespół miał na nim swoje stałe miejsce, a hala służyła zarówno drużynom seniorskim, jak i akademii – mówi Michał Kielan, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A za pośrednictwem klubowej strony.

Zobaczcie całe zestawienie przygotowane przez resort rządowy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close