EdukacjaGmina Długołęka

Wielki sukces uczennic z Kiełczowa

W ubiegły weekend podczas  Finału Ogólnopolskiego konkursu „Odyseja Umysłu”  w Gdyni utalentowane uczennice ze szkoły podstawowej w Kiełczowie – gmina Długołęka – wygrały finał zajmując 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej i tematycznej. Pierwsze miejsce daje przepustkę drużynie (w składzie Aleksandra Pazdej, Aleksandra Gordziejewska, Natalia Kozłowska, Emilia Kozłowska, Anna Sikora, Alicja Sikora i Adrianna Szulc) na wyjazd już maju na światowy finał do USA.

„Odyseja Umysłu” to międzynarodowy konkurs, który uczy dzieci i młodzież twórczego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów, a także współpracy, szacunku dla innych i wytrwałości w dążeniu do celu. Projekty, które dzieci przygotowują na konkurs są interdyscyplinarne – wymagają umiejętności technicznych, organizacyjnych, interpersonalnych i artystycznych. Drużyna pod okiem wspaniałych i oddanych trenerów Ireny Bartusiak i Pawła Bartusiaka intensywnie pracowała przez kilka miesięcy nad tematem długoterminowym. Teraz to, czego dokonały w Polsce, mają szansę zaprezentować w Stanach Zjednoczonych.

Uczennice będą reprezentować kraj, ale też gminę Długołęka. Rodzice organizujący wyjazd uruchomili  zbiórkę środków poprzez portal zrzutka.pl, aby umożliwić dzieciom wyjazd na finał do Michigan.

Każdy z mieszkańców może wesprzeć dzielne uczennice, które na pewno nie raz mijały każdego z was w korytarzu, w sklepie i na ulicy. Wspierajmy lokalnie zdolne talenty!

https://zrzutka.pl/v9ekjv

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close