RozmaitościWrocław

RetrozGranie, czyli powrót do przeszłości!

Pac-Man, Galaxian, River Raid, Mario, Street Fighter II, Lotus, Turrican albo Pinball Fantasies – mówią Ci coś te nazwy? 

Jeśli odpowiedź jest twierdząca, prawdopodobnie pamiętasz lata 80 i 90, kiedy pierwsze komputery i konsole do gier – Atari 65XE, Commodore 64, Amiga, ZX Spectrum, Nintendo, a póxniej również Playstation i i Xbox zaczęły gościć w polskich domach.

Autor tego tekstu również pamięta tamte czasy i pierwszy komputer kupiony z pieniędzy zebranych przy okazji I Komunii Świętej – Commodore 64. Taki sprzęt w 1993 roku był spełnieniem marzeń i dostarczał wspaniałej rozrywki dzięki możliwości grania w takie gry jak Giana Sisters, Boulder Dash czy wspomniany już Pac-Man.  

Giana Sisters


Niestety, bywał też dosyć zawodny, co skutkowało godzinami spędzonymi na przewijaniu ołówkiem taśmy wykręconej z kasety magnetofonowej (liczę, że wiesz co to takiego) czy na ustawianiu głowicy maleńkim śrubokrętem. W końcu został więc sprzedany. 
Jakie były jego dalsze losy? Nie mam pojęcia. Być może trafił do pasjonatów takich jak organizatorzy RetrozGrania, którzy już po raz trzeci udostępnili lokalnej społeczności swoją imponującą kolekcję (i co najważniejsze nadal działającą!) gier komputerowych, komputerów, konsol, dyskietek czy joystick’ów sprzed lat. 

Wszystko to odbyło się w siedzibie Rady Osiedla na wrocławskich Pawłowicach. Chętnych do zagrania w dawne gry i zapoznania się z technologią minionych lat było wielu. Co ciekawe, wśród odwiedzających dominowali najmłodsi. Dla nich stary sprzęt i gry były fascynującą nowością. 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close