Gmina Długołęka

Długołęka: Maria Szymerowska opuszcza klub radnych “Bliżej Ludzi”

Przewodnicząca Rady Gminy Długołęka ogłosiła podczas dzisiejszej sesji, że nie będzie dłużej firmować swoim nazwiskiem grupy radnych “BL”. Dla wielu obecnych osób na sali była to szokująca informacja.

– Jeszcze pięć lat temu do głowy by mi nie przyszło, że będę taką informację przekazywała (…). Informuję, że tuż po sesji na biuro podawcze złożę zgłoszenie wystąpienia z Klubu Bliżej Ludzi – mogliśmy usłyszeć w krótkim przemówieniu pani przewodniczącej.

Co to oznacza dla radnych klubu Bliżej Ludzi? Oficjalnie? Newiele. Zmianę lidera grupy (wszystko wskazuje, że zostanie nim Marta Wantrych) i utratę jednej osoby, co i tak nadal nie wpłynie na posiadanie większości w radzie. Mniej oficjalnie, to ogromny cios wizerunkowy dla otoczenia wójta. Maria Szymerowska to osoba znana i lubiana, menadżer o ogromnej wiedzy z dziedziny szeroko rozumianej edukacji, kultury i spraw społecznych, wieloletnia dyrektor szkoły z Brzeziej Łąki, a obecnie prywatnej placówki edukacyjnej. W środowisku samorządowym jest ceniona i szanowana nawet ze strony opozycji. – To osoba o wysokiej kulturze osobistej i jasno określonych standardach. Nie pozwoli sobie na pewne zachowania – powiedziała nam enigmatycznie jedna z osób blisko związanych ze środowiskiem UG.

Jaki był zatem faktyczny powód odejścia Marii Szymerowskiej?

Swoją argumentację podałam w oficjalnym piśmie, które przekażę na ręce przewodniczącej klubu – dyplomatycznie zakończyła dzisiejszą wypowiedź Szymerowska, która nadal pełnić będzie mandat radnej, ale już bez przynależności klubowej.

(red)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close