Gmina Czernica

Weekendowe granie w małych ligach (foto)

Tym razem wybraliśmy się do Wojnowic i Nadolic Wielkich. Zobaczcie nasze fotorelacje.

Remontada w Nadolicach. Remis godzien “Piastów”🍻

To był naprawdę dobry mecz, którego nie powstydziłaby się nawet “okręgówka”. Sześć bramek, wiele ostrych starć, rozbity łuk brwiowy, zwroty akcji i emocjonująca końcówka. Zaczęło się od mocnego uderzenia ze strony Piasta z Miłocic, który w 15 minut zaaplikował zaskoczonym gospodarzom 3 bramki. Wydawało się, że jest po meczu, a kolejne gole dla przyjezdnych to tylko kwestia czasu. Tymczasem prawdziwą remontadę przeprowadzili Nadoliczanie. Jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę, a po zmianie stron dołożyli dwie i wyszarpali remis. Ostatnie trafienie padło łupem Sebastian Mordala, który nie pomylił się z rzutu karnego. 👏należą się obu ekipom za świetne widowisko!

Piast NadolicePiast Instal Miłocice

Bez litości w Wojnowicach. Skra lepsza w derbach ⚽️🥅👇

Aż 5:1 wygrali gospodarze, choć przed pierwszym gwizdkiem większość kibiców w roli faworyta upatrywała LZS Czarni Chrząstawa. Nie tylko ze względu na aktualną sytuację w tabeli, ale ostatnie mecze obu drużyn. Czarni ostatni raz przegrali 24 września 1:3 z Łoziną, by potem zanotować imponującą serię 3 zwycięstw (4 mecz musieli przełożyć ze względu na fatalny stan murawy po ulewnych deszczach). Podopieczni Jacka Sorbiana chcieli podtrzymać znakomitą passę, ale musieli obejść się smakiem. I to dosłownie. Skra pożarła ich w niedzielne przedpołudnie.

Piłkarze z Wojnowic zwycięstwo zadedykowali prezes Agnieszce Tarnowskiej i kontuzjowanemu koledze z zespołu – Radkowi Chojce.