Powiat Wrocławski

Potrzebna pomoc dla rodziny z Nadolic Wielkich!

Rodzina Szperlingów z Nadolic Wielkich – mama Małgosia, tata Paweł oraz chłopcy – Borys i Janek, znalazła się w dramatycznej sytuacji. Życie doświadczyło ich wypadkiem taty oraz chorobą nowotworową mamy. Trwa akcja pomocy rodzinie!

Pomimo wielu przeciwności losu, są osobami niezwykle ciepłymi, życzliwymi, niepoddającymi się, a co najważniejsze osobami o ogromnej woli życia – przekonuje Anna Ilba, która koordynuje akcje pomocy rodzinie w Szkole Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim.

Pan Paweł Szperling, spóźnił się na autobus, którym miał dojechać do pracy. Chcąc zdążyć na czas, postanowił dojechać „stopem”. Niestety, trafił na nietrzeźwego kierowcę. Doszło do wypadku, w wyniku którego Pan Paweł doznał urazu kręgosłupa (przerwanie ciągłości rdzenia kręgowego). Od tego momentu życie rodziny Szperlingów zmieniło się diametralnie, a Pan Paweł już na zawsze pozostał osobą niepełnosprawną. Skutki przerwania rdzenia kręgowego to nie tylko niedowład w kończynach dolnych, ale także szereg innych jednostek chorobowych. Doprowadziły one do amputacji jednej z nóg, odleżyn, zwapnień i szeregu innych zmian w organizmie Pana Pawła. Od dwóch lat z powodu zmian chorobowych Pan Paweł nie może nawet usiąść, w związku z czym cały czas spędza w łóżku w pozycji leżącej lub półleżącej. Rany spowodowane przez odleżyny pogłębiają się i potrzebują codziennej pielęgnacji środkami medycznymi. Zakup niezbędnych środków medycznych znacząco obciąża skromny budżet rodzinny.

Żona Pana Pawła, Pani Małgorzata Szperling dzielnie radziła sobie z przeciwnościami losu, mimo własnych problemów zawsze pomaga potrzebującym. Niestety, pół roku temu sama zachorowała na raka piersi. Poddała się operacji, chemioterapii i teraz również walczy o swoje zdrowie i życie.

Wierzymy, że objęcie rodziny Szperlingów opieką i wsparciem materialnym ułatwi im codzienne funkcjonowanie. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć tę rodzinę, prosimy o pomoc w postaci zakupu artykułów niezbędnych do codziennej pielęgnacji Pana Pawła – przekonuje przekonuje Anna Ilba.

Obecnie, najbardziej potrzebne artykuły rodzinie to gazy niejałowe w słupku 7,5cm x 7,5cm lub 10cm x 10cm/plaster w rolce, szerokość 10 cm/pieluchy dla dorosłych, rozmiar L/rękawiczki jednorazowe

Poza tym, niezbędne do codziennej pielęgnacji Pana Pawła są opatrunki Acticoat flex 3 – 20cm x 10cm lub 30cm x 10cm/opatrunki piankowe na odleżyny – Allevyn Ag Adhesive, 17,5 cm x 17,5 cm- octanisept, skinsept/worki na mocz przeznaczony do pozaustrojowej tygodniowej zbiórki moczu i innych płynów ustrojowych u pacjentów niemobilnych z drenem o długości minimum 110 cm/cewniki– podkłady higieniczne 90cm x 60cm/myjki jednorazowe- sól fizjologiczna- taśmy do tapingu, szerokość 5 cm

Do 20 grudnia trwa zbiórka w SP w Kamieńcu Wrocławskim (artykuły można zostawić na portierni).

Pomóc można również zdalnie. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny z Nadolic Wielkich. Link do zrzutki znajduje się TUTAJ

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close