Sport

Nagrody dla najlepszych sportowców gminy Siechnice

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Siechnicach wręczono nagrody burmistrza dla najlepszych sportowców z terenu tej gminy. Nagrody burmistrza Siechnic za wybitne osiągnięcia sportowe w 2020 roku na zawodach rangi mistrzostw i Pucharu Polski otrzymało aż osiem osób!

Anna Wiatrowska – karate kyokushin – I miejsce w Wagowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Ząbkowicach Śląskich.
Ania trenuje Karate Kyokushin od 13 lat. Przygodę ze sportem rozpoczynała w Siechnickim Klubie Karate Kyokushin. Pasjonuje się zarówno kumite (walka), jak też i kata (układy). Sezon 2019 był dla zawodniczki bardzo udany. Oprócz zdobycia podwójnego tytułu Mistrzyni Europy zwyciężyła również – po raz pierwszy – w zawodach Pucharu Polski w kategorii kumite.

Anna Wiatrowska – karate kyokushin

Oliwia Dróżdż – tenis ziemny – w roku 2020 zajęła II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski do lat 12 oraz I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 12 (Sopot).
Oliwia Dróżdż trenuje tenis ziemny od 5. roku życia. Od roku 2019 została powołana do Kadry Narodowej A. Od 2021 roku jest zawodniczką w kategorii do lat 14 (młodziczki). Obecnie gra głównie turnieje międzynarodowe Tennis Europe. We wrześniu 2021 zdobyła 3. miejsce w grze podwójnej na turnieju Tennis Europę do lat 14 w Oslo. 


Małgorzata Biegańska  –  karate olimpijskie – I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Karate Olimpijskim (Poznań).
Małgorzata jest czynnym zawodnikiem Karate Olimpijskiego, posiada licencję zawodniczą Polskiego Związku Karatr i Polskiej Unii Karate. Jest zawodnikiem klubu Koliber Siechnice i Budokan Wrocław, trenuje od 8 lat.

Małgorzata Biegańska  –  karate olimpijskie

Magdalena Ławska – szermierka – II miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów (Bydgoszcz).
Szermierkę trenuje od 11 lat we wrocławskim klubie szermierczym ,,Wrocławianie”. Jest członkinią Kadry Narodowej Juniora oraz dolnośląskiej kadry juniora. W roku 2018 jako jedna z kilku Europejek oraz jedyna przedstawicielka damskiej szermierki reprezentowałam Polskę na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires, na których zajęła 12 miejsce.

Magdalena Ławska – szermierka

Tymon Lichtarski  – snowboard – II miejsce w Pucharze Polski Juniorów w snowboardzie w slalomie (SL) oraz II miejsce w Pucharze Polski Juniorów w snowboardzie w slalomie równoległym (PSL.)
Tymek to wyjątkowo aktywny 10 latek. Uwielbia snowboard, piłkę nożną, rower, deskorolkę. Na desce jeździ od 9 lat! Na snowboardzie stanął, kiedy skończył rok! Trenuje dosłownie wszędzie, zarówno na górskich stokach, jak i w przydomowym ogrodzie. Buduje hopki, pokonuje muldy, a jego największe marzenie to zjazd na snowboardzie z K2! Tymon  jest zawodnikiem sekcji snowboard KS AZS AWF Wrocław od lutego 2020 roku. Pierwsze powołanie na zawody Pucharu Polski otrzymał w grudniu 2020 roku. I jako debiutant zdobył na nich dwa srebrne medale (slalom i slalom równoległy). Tymon trenuje również piłkę nożną w klubie sportowym Kolektyw Radwanice, a kiedy nie ma śniegu wskakuje na rower i deskorolkę. Uwielbia jazdę po single trackach, pumptrakach oraz hopkach.

Tomasz Pasierbski – strzelectwo – członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i I miejsce w II rundzie Pucharu Polski w konkurencji Trap 125 (Poznań).
Tomasz jest zawodnikiem Kadry Narodowej 2021 i jest objęty centralnym programem szkolenia w ramach przygotowń do zawodów rangi mistrzowskiej.

Tomasz Pasierbski – strzelectwo

Jacek Kalinowski – żeglarstwo – od 2017 roku jest członkiem Kadry Narodowej. Wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski i Europy. III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Puck).
Żeglarstwo trenuje od szóstego roku życia (najpierw klasa Optimist, obecnie Laser). Treningi rozpoczął w UKS Żeglarz Wrocław, od kilku lat jest zawodnikiem Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Od 2017 roku jest członkiem Kadry Narodowej. Wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski i Europy.

Jacek Kalinowski – żeglarstwo

Marcin Kułakowski – karate kyokushin – I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów Open Karate Kyokushin (Katowice).
Wielokrotny Medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Od początku swojej przygody z karate kyokushin – czyli od 30 lat – jest zawodnikiem Siechnickiego Klubu Karate Kyokushin. Od 20 lat jest członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate. Poza własnymi treningami prowadzi zajęcia z młodzieżą przekazując swoją wiedzę i doświadczenie swoim podopiecznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close