Sport

Mistrz z Juve pomaga Piotrusiowi!

Piotruś Błaszczak to 14-letni chłopiec, który walczy z rakiem mózgu. Byłemu zawodnikowi akademii Śląska Wrocław chce pomóc dolnośląskie środowisko piłkarskie, ale i mistrz Europy, reprezentant Włoch – Giorgio Chiellini. W niedzielę (13 lutego) na boiskach pod balonem w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław na Kłokoczycach odbędzie się charytatywny turniej Euro-Invest Cup, podczas którego zbierane będą środki na jego leczenie.

W rywalizacji zespołów złożonych z zawodników do lat 9 udział wezmą m.in. Akademia Piłkarska Śląsk Wrocław, MKS Parasol Wrocław, Akademia Ślęzy Wrocław, Kotwica Kołobrzeg, Akademia Reissa – Jarocin, RKP ROW Rybnik, Akademia Piłkarska Falubaz Zielona Góra, Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego, Polonia Nysa, czy MKS Polonia-Stal Świdnica.

W trakcie turnieju odbędzie się licytacja piłkarskich gadżetów, m.in koszulki Juventusu z autografem Giorgio Chelliniego oraz klubowego trykotu reprezentanta Polski Jakuba Modera (Brighton & Hove Albion FC). Ponadto obraz ze swoim autografem przekazał brązowy medalista olimpijski w zapasach – Damian Janikowski.

Chłopca można wesprzeć, wpłacając środki na zbiórkę, stworzoną na portalu zrzutka.pl. Do dziś na pomoc Piotrusiowi udało się zebrać już ponad 200 tys. zł.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close