Sport

35-karatowe „Złotka” z Dolnego Śląska

Reprezentacja kobiet +35 reprezentująca nasz region zdemolowała rozgrywki na szczeblu krajowym. Ponieważ rywalizacja odbywała się w Łodzi z pełną odpowiedzialnością można użyć porównania, że rywalki zostały utopione.

No bo jak inaczej nazwać zwycięstwa grupowe w stosunku: 10:1, 17:0, 2:1, czy 7:1 w finałowym meczu z Małopolskim ZPN. Bilans na koniec? 38 bramek zdobytych przy zaledwie 4 straconych! To niewątpliwie wielki sukces naszych piłkarek,  czego poniekąd można było się spodziewać. Prezes piłkarskiej centrali Andrzej Padewski to inicjator budowy silnej piłki nożnej kobiet w Polsce. a Dolny Śląsk od lat futbolem w wykonaniu pan stoi.

Rozgrywki grupowe zdominowaliśmy, wyrównanie pojedynki toczyliśmy w półfinale i finale. Uważam, że zasłużenie sięgnęliśmy po złoto, ale pragnę podkreślić, że nasz związek od lat poważniej traktuje udział we wszelkiego rodzaju turniejach – począwszy od rozgrywek młodzieżowych, po seniorskie. Dodam, że już dzień po ogłoszeniu przez PZPN inicjatywy rozgrywek +35 wśród pań, mieliśmy sztab szkoleniowy, który prawie dwa miesiące przygotowywał zespół do zawodów w Łodzi. Efekt jest w postaci złota! – cieszył się po niedzielnej dekoracji Andrzej Padewski.

Spory niesmak pozostał z powodu wycofania się w ostatnich chwili z turnieju Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Szkoda, bo to przecież region bogaty w gwiazdy kobiecej piłki – zrzeszający pod swoim szyldem klub z Łęcznej, czy Białej Podlaskiej.

–  Dostaliśmy informację, że mówiąc wprost – nie udało im się zebrać drużyny. W ogóle jestem zdania, że wiele związków nie potraktowało tych rozgrywek z odpowiednim szacunkiem – podsumował prezes.

MVP turnieju została Alicja Pawlak (była piłkarka AZS-u Wrocław). Dla naszej kadry zdobyła najwięcej brak, a królową strzelców nie została oficjalnie tylko dlatego, że… regulamin liczył trafienia od półfinałów!

Nasza drużyna w MP wystąpiła w składzie: Agnieszka Kawalla, Justyna Staszczak, Alicja Pawlak, Justyna Bartkowicz, Justyna Nazarczyk, Katarzyna Kuśnierz, Magdalena Basiuk, Magdalena Kolarz, Marta Dobrowolska, Paulina Anioł, Renata Rybska, Sofia Gonzales, Teresa Puk. Sztab szkoleniowy: Marta Makowska (I trener), Dorota Burak (II trener), Dominika Maciaszczyk (fizjoterapeuta), Przemysław Lichwa (kierownik), Mateusz Stóf (media).

Wyniki reprezentacji Dolnego Śląska:

DZPN – WZPN 10:1
DZPN – WMZPN 17:0
DZPN – MZPN 2:1
DZPN – ŚZPN 2:1 (półfinał)
DZPN – MZPN 7:1 (finał)

PK

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close