SportWrocław

Już jutro 𝙇𝙚𝙩’𝙨 𝙠𝙞𝙘𝙠 𝙘𝙖𝙣𝙘𝙚𝙧 𝙤𝙪𝙩!

Zapraszamy wszystkich sympatyków futbolu na amatorski turniej piłki nożnej kobiet, który odbędzie się w sobotę – 5 sierpnia – we Wrocławiu. Wydarzenie honorowym patronatem objął 𝗣𝗿𝗲𝘇𝘆𝗱𝗲𝗻𝘁𝗮 𝗪𝗿𝗼𝗰ł𝗮𝘄𝗶𝗮.

Ten wyjątkowy turniej ma na celu zwrócenie uwagi na ważną kwestię profilaktyki i wsparcia kobiet dotkniętych rakiem piersi. Weźmie w nim udział ponad 200 zawodniczek z całej Polski. W tej edycji zagrają drużyny z: Gdańska, Warszawy, Łodzi, Poznania, Piły, Kobierzyc, Radwanic, Oławy, Środy Śląskiej!

Miejscem rozgrywania zawodów będzie Stadion Piłkarski Oławka przy ul. Na Niskich Łąkach, start imprezy zaplanowano na godz 10, natomiast zakończenie na 17. Udział jest rzecz jasna bezpłatny.

Podczas turnieju odbędą się również wydarzenia towarzyszące:
✔ pokazowy mecz i warsztaty walking futbolu
✔ warsztaty z samobadania piersi
✔ mecz ,,gwiazd” niespodzianka

Dodatkowo dla uczestniczek przygotowano mały poczęstunek, woda. a po turnieju… wszyscy wyczekiwać będą wyjątkowego afterparty!

,,Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet w Polsce i na całym świecie. Coraz częściej dotyka kobiet po 20 roku życia. Organizujemy ten turniej, by podnieść świadomość znaczenia profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia raka piersi. Chcemy, by to wydarzenie stało się cyklicznym, corocznym turniejem podnoszącym świadomość na temat raka piersi zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Łamiemy stereotyp myślenia i pokazujemy, by kobiety bez względu na swój wiek, zawsze były czujne i wykonywały regularne badania profilaktyczne. Pokazujemy, że wcześnie wykrytego „intruza” idzie wykopać z boiska, a rak to żaden wyrok. Dlatego Let’s kick cancer out! – zaprasza i zachęca Patrycja Lisiecka założycielka Stowarzyszenia Młode z Rakiem i inicjatorka turnieju. Nie może was tam zabraknąć!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close