Sport

Szef dolnośląskiej piłki kandyduje do sejmiku. Na plecach „10”

Przed nami wybory samorządowe. Mnóstwo kandydatów, setki obietnic, tysiące nazwisk na listach wyborczych w całym kraju. My rzecz jasna koncentrować się będziemy na perełkach z naszego regionu. Na pierwszy ogień idzie Andrzej Padewski. Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Startował będzie ze wspólnej listy PSL i Trzeciej Drogi z okręgu nr 2 do sejmiku wojewódzkiego. Jak sam z przymrużeniem oka mówi, używając porównania piłkarskiego – z dziesiątką na plecach! A taki numer zobowiązuje. Co baron lokalnego futbolu zamierza zaoferować swoim wyborcą?

Wypracowanie wspólnej strategii celów i zadań związanych z rozwojem sportu na Dolnym Śląsku. Jako wiceprezes Dolnośląskiej Federacji Sportu mam pewien obraz potrzeb organizacyjnych i finansowych naszego sportu – przekonuje.

Andrzej Padewski od lat zaangażowany jest w lokalny futbol. Można spotkać go niemal w każdy weekend na meczach drużyn dolnośląskich lig, ale nie obca jest mu piłka na najwyższym poziomie. Za czasów prezesury Zbigniewa Bońska pełnił kilka ważnych funkcji. Szefa piłki kobiecej, czy amatorskiej, jak również wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. To również człowiek, który wprowadził sporo innowacyjnych zmian w rozgrywkach lokalnych – był inicjatorem powiększenia liczby zmian w niższych klasach rozgrywkowych, uproszczenia wymogów badań lekarskich wśród młodzieży, czy wprowadzenia technologicznych rozwiązań dla sędziów. Ostatnio szerokim echem odbiła się jego inicjatywa wprowadzenia możliwości sprzedaży piwa kibicom podczas meczów rozgrywek amatorskich.

Chodziło przede wszystkim o stworzenie klubom dodatkowych możliwości zarobkowych. Skoro Czesi mogą, to dlaczego my nie możemy. Skończmy też z mitem, że alkohol na trybunach się nie pojawia. Pojawia się, ale nielegalnie – wyjaśniał podczas niedawnej konferencji w Hotelu Trzebnica.

Obecność Andrzeja Padewskiego w sejmiku będzie zatem sporą nadzieją na kolejne udane projekty sportowe. Warto postawić znak x przy urnach wyborczych na sprawdzonego w działaniach menadżera stąd!

(red)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close