Sport

Z Wojnowic do reprezentacji Polski!

Siatkarski duet Paweł Lewandowski-Jakub Zdybek został powołany na zimowe zgrupowanie reprezentacji Polski, które odbędzie się w Zakopanem. Eksportowa para Chemeko-System Gwardia Wrocław BVB to zdobywcy mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej.

Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski (z prawej) zostali powołani na zimowe zgrupowanie reprezentacji Polski w siatkówce plażowej/fot. Gwardia Wrocław

– Powołanie do kadry Polski to wspaniałe uczucie i po części spełnienie dziecięcych marzeń. Po to się trenuje, żeby móc trafić do elitarnej grupy w danym sporcie – podkreśla Paweł Lewandowski, który na co dzień jest mieszkańcem Wojnowic w gminie Czernica.

Duet Lewandowski-Zdybek ma za sobą bardzo udany rok. Ba, najlepsze rok w ich dotychczasowej przygodzie z siatkówką plażową. W sierpniu reprezentanci Gwardii Wrocław triumfowali w mistrzostwach Polski, we wrześniu zwyciężyli w turnieju FIVB World Tour w holenderskim Apeldoorn, mieli również okazję rywalizować w czterogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour, który odbył się w Brazylii. – To dopiero początek. Dzięki zgrupowaniu dowiemy się jak wygląda reprezentacja. Na ten moment chcemy się bardzo dobrze zaprezentować i spróbować utrzymać w kadrze – dodaje Lewandowski w rozmowie z klubowym serwisem internetowym.

Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się 4 stycznia. To pierwszy raz, kiedy Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski będą mogli zaprezentować swoje umiejętności trenerowi Grzegorzowi Klimkowi. 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close