Powiat Wrocławski

Rowerowy must have!

Świetna robota NaSzlaku.com. Portal przygotował przewodnik rowerowy po powiecie wrocławskim. Pasjonaci podróży na dwóch kółkach znajdą tam aż 22 zróżnicowane trasy (zarówno znakowane, jak i nieznakowane) o różnej długości i stopniu zaawansowania. Z czego większość nadaje się na spokojną rodzinną wycieczkę. 

– Szlaki prowadzą w większości drogami asfaltowymi, przewidziano jednak także trasy bardziej terenowe w Dolinie Bystrzycy i górskie w Masywie Ślęży. Opisano przebieg tras i ciekawe obiekty na nich się znajdujące – zabytki (kościoły, pałace, dwory), atrakcje przyrodnicze (rezerwaty, parki krajobrazowe) i związane z wypoczynkiem (Jezioro Mietkowskie). Trasy zaczynają się i kończą przy stacjach kolejowych, w związku z czym można dojechać na nie pociągiem. Część z nich ma formę pętli, część prowadzi z punktu A do punktu B. Wyznaczono także dużą pętlę wokół całego powiatu wrocławskiego, którą w razie potrzeby można podzielić na etapy – piszą autorzy tej ciekawej publikacji. 

W przewodniku znalazło się też miejsce na dokładną mapę turystyczną z przebiegiem tras i bogatą treścią krajoznawczą. Przewodnik dostępny jest online TUTAJ  

Dostępny jest również w wersji papierowej. Można go otrzymać w Wydziale Promocji lub na portierni Wydziału Obsługi Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. 
Przed nami wiosna i wiele pięknych dni, które warto spędzić na rowerze. Jak dla nas przewodnik rowerowy NaSzlaku.com po powiecie wrocławskim będzie prawdziwym “must have” zbliżającego się sezonu. 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close